سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 شرکت Softbank به عنوان صاحب امتیاز هولدینگ ARM و توسعه دهنده تراشه‌های پردازشی کم مصرف تصمیم گرفته تا سهام آن را به فروش بگذارد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، این شرکت طی مشاوره با موسسه مالی گلدمن ساکس به این نتیجه رسیده که تا هولدینگ ARM را به طور کامل، یا دست کم بخشی از آن را به فروش بگذارد. وال استریت ژورنال البته اعلام کرده که از حجم مورد نظر برای فروش این سهام اطلاعی ندارد، با این حال تأکید کرده که صاحبان این شرکت به فروش سهام ARM رضایت داده‌اند.

شرکت اپل از سال 2006 لایسنس استفاده از ایده ساخت تراشه‌های ARM را خریداری کرده است و از آن در آیفون و بعدها در محصولاتی دیگر نظیر آیپد و اپل تی وی استفاده کرده است. این شرکت از ژوئن سال جاری میلادی اعلام کرده که به صورت گسترده اقدام به تولید کامپیوترهای مک با پردازنده‌های ARM با عنوان اپل سیلیکون خواهد کرد.

سهام داران گلدمن ساکس بر این باور هستند که تولید محصولات مبتنی بر اپل سیلیکون روی میزان فروش کلی شرکت اپل تأثیر منفی نخواهد داشت و به احتمال زیاد در سال‌های آتی میزان فروش کامپیوترهای مک را افزایش نیز خواهد داد. بر این اساس وال استریت ژورنال احتمال داده که شرکت اپل می‌تواند این شرکت را خریداری کند.

در صورت خرید سهام ARM توسط اپل به نظر می‌رسد که شرکت‌های دیگر استفاده از امتیاز ARM باید حق استفاده از لایسنس خود را به صورت جزئی به شرکت اپل بپردازند و این کمپانی از طریق فعالیت‌های شرکت‌های دیگر تولید کننده تلفن‌های هوشمند نیز درآمد قابل توجهی به دست خواهد آورد.

شرکت اپل از سال 2024 به طور کامل تمامی محصولات خود را با پردازنده‌های ARM تولید خواهد کرد و استفاده از پردازنده‌های اینتل را از چرخه کاری خود حذف می‌کند. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location