شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

 بررسی‌های اخیر از رابط کاربری سیستم‌عامل iOS 14 حاکی از آن است که شرکت اپل با استفاده از یک قابلیت جدید به حفظ حریم شخصی کاربران کمک کرده است. چراغ‌های نشانگر iOS 14 حافظ حریم شخصی کاربران هستند.

بر اساس بررسی‌های توسعه‌دهندگان از نسخه‌های بتای iOS 14 این سیستم‌عامل دارای دو روش ویژه برای حفظ حریم شخصی کاربران در زمان استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف است. چراغ نشانگر کنار ناچ که سمت راست آن قرار گرفته در زمان استفاده اپلیکیشن از میکروفن یا دوربین کاربران را از این مسئله آگاه می‌کند. این امکان باعث می‌شود تا کاربر در هر زمان از اینکه اپلیکیشن در حال استفاده از کدام منابع سخت افزاری برای دریافت اطلاعات است آگاه شود.

زمانی که چراغ نشانگر به رنگ نارنجی درآید کاربران متوجه خواهند شد که یکی از اپلیکیشن‌های در حال اجرا از میکروفن برای دریافت صدای آن‌ها استفاده می‌کند. علاوه بر این در صورت سبز شدن چراغ نشانگر کاربر متوجه خواهد شد که اپلیکیشن در حال استفاده دوربین را فعال کرده و محتوای تصویری اطراف را می‌بیند.

این مسئله باعث می‌شود تا کاربران خیلی سریع‌تر از فعالیت اپلیکیشن‌ها در زمینه دریافت اطلاعات از طریق منابع سخت افزاری آگاه شوند و دیگر نگرانی زیادی در زمینه نفوذ اطلاعات شخصی توسط اپلیکیشن‌ها نداشته باشند.

این قابلیت بر تمامی اپلیکیشن‌های ارائه شده در آی او اس 14 نظارت دارد و در صورت تخلف کاربران را از این مسئله آگاه می‌سازد. این قابلیت باعث می‌شود تا کاربران برای استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف امنیت بیشتری داشته باشند و بتوانند با خیال راحت‌تری از اپلیکیشن‌های ارائه شده در اپ استور استفاده کنند. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...