شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

شرکت هواوی حدود یک سال و نیم است که به خاطر تحریم آمریکا با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده است و حالا تحلیلگران انگلستانی بر این باور هستند این که تحریم‌ها باعث شده تا امنیت هواوی به یک خطر بزرگ برای دنیای دیجیتال تبدیل شود.

در حالی که شرکت اپل در تلاش برای معرفی محصولات نرم افزاری و سخت افزاری جدید خود با سطح امنیتی بیشتر است، شرکت هواوی دیگر توان رقابت با محصولات اپل را ندارد. بر اساس گزارش خبرگزاری تلگراف به نقل از بلومبرگ، تحریم آمریکا علیه هواوی باعث شده تا این شرکت چینی مجبور به استفاده از فناوری‌های دیگر با سطح امنیت پایین‌تر شود. هواوی از سال گذشته مجبور شده تا سیستم عامل رسمی اندروید را به خاطر تحریم‌های اعمالی کنار بگذارد و از نسخه متن باز آن در تلفن‌های هوشمند خود استفاده کند.

این مسئله باعث شده تا بسیاری از کاربرانی که گوشی‌های جدید هواوی را خریداری می‌کنند امکان دسترسی به ابزارهای امنیتی شرکت گوگل را نداشته باشند و از ابزارهای دیگر برای داشتن تجربه کاربری مشابه و دانلود نرم افزارها استفاده کنند. در این میان، گزارش‌های منتشر شده توسط تلگراف و بلومبرگ حاکی از آن است که این تحریم‌ها صرفاً به خدمات نرم افزاری محدود نمی‌شود.

امنیت هواوی و تمامی محصولات نرم افزاری و سخت افزاری این شرکت به خاطر استفاده از ابزارهای جایگزین، پس از تحریم‌ها به خطر افتاده است. این شرکت چینی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین تأمین کنندگان و تولید کنندگان پردازنده‌ها و تراشه‌های ارتباطی به کار رفته در تلفن‌های هوشمند به‌حساب میاید. علاوه بر این هواوی تجهیزات مخابراتی کشورهای مختلف را نیز تولید می‌کند. این مسئله باعث شده تا نخست وزیر انگلستان بر این باور باشد که همکاری با هواوی برای تأمین تجهیزات مخابراتی مربوط به سیستم ارتباطی 5G باعث در خطر افتادن این کشور شود. انگلستان از همین حالا سطح استفاده از تجهیزات هواوی را به 35 درصد کاهش داده است.

هواوی تا پیش از این یکی از بزرگ‌ترین رقیب‌های شرکت اپل و سامسونگ به‌حساب میامد. با این حال تحریم آمریکا باعث شده تا بسیاری از بخش‌های این شرکت به خاطر محدودیت‌ها با مشکلاتی جدی مواجه شود. در حالی که شرکت اپل اخیراً در حال انتشار اطلاعات مربوط به سیستم امنیت iOS 14 است، به نظر می‌رسد که شرکت هواوی از صحنه رقابت کنار رفته و دیگر با محصولات جدیدش توان رقابت با همتایان آمریکایی و کره‌ای خود را ندارد. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...