شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

 بررسی‌ها از مک مینی جدید حاکی از آن است که اپل عملکرد بهتری در توسعه کامپیوترهای ARM نسبت به مایکروسافت و کامپیوترهای سرفیس داشته است.

هفته پیش بود که شرکت اپل در جریان کنفرانس WWDC 2020 از سیستم عامل maOS Big Sur با پشتیبانی از پردازنده‌های ARM رونمایی کرد. اپل در آن زمان از اولین مک مینی مبتنی بر پردازنده ARM نیز رونمایی کرد تا توسعه دهندگان بتوانند نرم افزارهای کاربردی را از طریق آن با پردازنده‌های جدید سازگار کنند.

مک مینی با پردازنده ARM از نوع A12Z به تازگی در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است و آن‌ها در حال بررسی قابلیت‌ها و امکانات ویژه آن هستند. در بررسی‌های اولیه انجام شده از این محصول مشخص شده که مک مینی توسعه دهندگان به عنوان اولین کامپیوتر توسعه داده شده توسط اپل با پردازنده‌های کم مصرف از معادل ویندوزی خود که توسط مایکروسافت تولید شده عملکرد بهتری داشته است.

سرفیس پرو ایکس اولین کامپیوتر ویندوزی شرکت مایکروسافت است که با سیستم عامل ویندوز 10 آماده عرضه شده است. این محصول که با پردازنده اسنپ‌دراگون کوالکام ساخته شده، اولین تلاش مایکروسافت برای ورود به عرضه کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های کم مصرف بوده است.

حال در بررسی‌ها و تست‌های بنچ مارک مشخص شده است که قدرت پردازش مک مینی مبتنی بر A21Z بیشتر از سرفیس پرو ایکس است. امتیاز مک مینی با پردازنده مشابه با آیپد پرو 2020 برابر با 811 و 2871 به ترتیب برای پردازش‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای بوده است. این در حالی است که امتیاز گیک بنچ 5 در تست سرفیس پرو ایکس برابر 726 و 2831 به ترتیب برای پردازش‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای است.نکته جالب توجه این است که پردازنده A12Z نزدیک به دو سال از لحاظ معماری و طراحی نسبت به پردازنده سرفیس پرو ایکس قدیمی تر است.

Steve Troughton-Smith یکی از توسعه دهندگان دریافت کننده این مک مینی اعلام کرده که مک مینی توسعه دهندگان اپل که با عنوان Developer Transition Kit یا به اختصار DTK شناخته می‌شود، حتی در زمان اجرای نرم افزارهای X86-64 سرعت اجرایی بهتری دارد. این در حالی است که هر دو دستگاه یاد شده به دلیل معماری پردازنده arm64 امکان اجرای عادی این اپلیکیشن‌ها را ندارند. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...