سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 نزدیک به یک هفته از زمان معرفی آی او اس 14 می‌گذرد و حالا گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که این نسخه از سیستم عامل‌های همراه شرکت اپل جیلبریک شده است.

تیم Checkra1n ادعا کرده‌اند که آی او اس 14 را جیلبریک کرده‌اند و یک اسکرین شات از محیط جیلبریک شده آن را نیز منتشر کرده‌اند. در این تصویر تنها یک فولدر در صفحه اصلی نشان داده شده که با نام Other مشخص شده است. در این فولدر App Library جدید به همراه آیکون سایدیا دیده می‌شود که می‌تواند نشانه‌ای است جیلبریک شدن این سیستم عامل نیز به حساب میاید.

Checkra1n ادعا کرده که توانسته با استفاده از حفره امنیتی سخت‌افزاری آیفون‌ها که با عنوان checkm8 شناخته می‌شود این سیستم عامل را جیلبریک کند. این حفره امنیتی تا پیش از این نیز امکان جیلبریک کردن بسیاری از آیفون‌ها با سیستم عامل‌های جدید توسعه داده شده توسط اپل را داده بود.

تا پیش از این سیستم جیلبریک Unc0ver که بر اساس حفره امنیتی tfp0 کار می‌کرد، باعث نفوذ و تغییرات زیادی در آی او اس های جدید شده بود که البته شرکت اپل در توسعه نسخه‌های جدید امکان استفاده از آن را مسدود کرده بود. اما حفره امنیتی «چک میت» که توسط Checkra1n مورد استفاده قرار گرفته به دلیل داشتن ریشه سخت‌افزاری امکان برطرف شدن با آپدیت‌های امنیتی را نخواهد داشت.

این مسئله به معنای آن است که شرکت اپل با انتشار آپدیت‌های نرم‌افزاری نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد و تمامی دستگاه‌های دارای این حفره امنیتی تا زمان دریافت آپدیت‌های نرم‌افزاری امکان جیلبریک را خواهند داشت. حفره امنیتی checkm8 در آیفون 5 اس تا آیفون X وجود دارد و امکان جیلبریک کردن تمامی آیفون‌های مبتنی بر پردازنده‌های اپل تا A11 را دارد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location