سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 بررسی‌های انجام شده از نسخه بتای macOS Big Sur نشان می‌دهد که شرکت اپل تصمیم دارد تا در آینده نزدیک به عمر قابلیت بوت کمپ در کامپیوترهای مک پایان دهد.

بوت کمپ باعث می‌شد تا کاربران بتوانند کامپیوترهای مک بتوانند سیستم عامل ویندوز را اجرا کنند و امکان دسترسی به هر دو سیستم عامل توسعه داده شده توسط اپل ومایکروسافت را داشته باند. با این حال بررسی‌های اولیه از مک او اس جدید در کنار ادعاهای شرکت اپل نشان دهنده آن است که کامپیوترهای مبتنی بر «اپل سیلیکون» قادر به پشتیبانی از قابلیت بوت کمپ نخواهند بود.

از طرف دیگر مشخص شده است که ابزار Rosetta که توسط اپل برای اجرا و انتقال کدهای نرم افزاری پردازنده‌های اینتل به اپل سیلیکون توسعه داده شده‌اند، امکان توسعه و اجرای نرم افزارهای ویندوزی X86 ویندوز را در هیچ شرایطی ندارند.

اپل در توضیحات ابزار روزتا نیز این مسئله را تأکید کرده است که ابزارهای ماشین مجازی نظیر Vmwareو پارالل دسکتاپ امکان انتقال از طریق این ابزار را نخواهند داشت.

این مسائل نشان دهنده آن است که شرکت اپل در توسعه و عرضه ابزارهای جدید هیچ امکانی را برای سازگاری کامل کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون با کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های اینتل را نداشته است. بر این اساس می‌توان پیش بینی کرد که در آینده نزدیک کاربرانی که از این کامپیوترها استفاده می‌کنند، محدودیت‌های ویژه‌ای برای اجرای نرم افزارهای پیشین داشته باشند.

البته شرکت اپل ممکن است تا زمان آماده سازی و عرضه این دستگاه‌های جدید مبتنی بر اپل سیلیکون امکانات مشابهی را به صورت جداگانه به کاربران ارائه دهد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location