سبد خرید خالی‌ست.
Apple-AR-VR-Headset

گزارش‌های منتشر شده اخیر از فعالیت‌های شرکت اپل حاکی از آن است که هدست واقعیت افزوده اپل به صورت انحصاری در حال توسعه و ساخت است.

«مارک گورمن» تحلیلگر خبرگزاری بلومبرگ اخیراً در گزارش خود اعلام کرده که اپل یک بخش جداگانه را برای توسعه هدست مبتنی بر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در نظر گرفته است و با جدیت کامل در حال پیگیری روند ساخت این محصول است. این گزارش نشان دهنده اختلاف‌نظرهای میان مدیران شرکت اپل نیز در مورد طراحی و تولید این محصول است.

بلومبرگ ادعا کرده که اختلاف‌نظرهای بسیار زیادی میان جانی آیو مدیر سابق بخش طراحی اپل و مایک راکول وجود دارد و به همین دلیل نزدیک به هزار نفر از مهندسین شرکت اپل در گروه‌های مختلف که به صورت مخفیانه فعالیت می‌کردند در حال بررسی جنبه‌های بنیادی روند کارکرد هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بوده‌اند. این پروژه که برای بررسی نحوه کارکرد هدست واقعیت افزوده اپل طراحی شده N301 نام دارد.

N301 پروژه طراحی سیستم‌های قدرتمند گرافیکی و پردازشی است که قرار است امکان اجرای کارهای مختلف با سرعت بالا را به دستگاه های پوشیدنی هوشمند می‌دهد. این پروژه قرار است امکانات ویژه‌ای نظیر اجرای بازی‌ها و اپلیکیشن‌های مبتنی بر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را به کاربران ارائه دهد. 

اپل در پروژه N301 به دنبال توسعه و ساخت سخت افزارهایی است که قدرت لازم برای اجرای پردازش‌های سنگین را داشته باشد اما بتواند در دستگاهی با طراحی فشرده بسیار بالا جای گیرد و امکان کنترل دمای آن در زمان قرار گرفتن در مقابل صورت را داشته باشد.

گزارش بلومبرگ اعلام کرده که نمونه اولیه ساخته شده از N301 شامل یک هدست واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است که شباهت بسیاری به Ocolus دارد، اما با این تفاوت که از لحاظ ابعادی تا حدودی کوچک‌تر و جمع و جورتر از دستگاه های پیشین است. اپل در طراحی این نمونه اولیه آن را دقیقاً شبیه به یک عینک در آورده که دارای فریم ضخیم‌تری نسبت به حالت عادی است. 


شایعات مربوط به تولید اپل گلس یا هدست واقعیت افزوده شرکت اپل مدت‌ها است که منتظر شده است. با این حال شرکت اپل تا به امروز اقدامی برای معرفی و عرضه این محصول در بازار جهانی نکرده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location