سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 گزارش‌های اخیر منتشر شده حاکی از آن است که برخی از افراد در تلاش برای متهم کردن شرکت اپل به پنهان کردن ضعف فروش آیفون‌ها کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز فردی به نام Yvonne Gonzalez پرونده‌ای قانونی را علیه شرکت اپل بازکرده و طی آن این شرکت را به کلاه‌برداری و پنهان‌کاری در زمینه ارائه آمار درست فروش تلفن‌های هوشمند خود در بازه زمانی اوت 2017 تا مارس 2019 متهم کرده است.

بر اساس ادعای این پرونده شرکت اپل میزان فروش آیفون‌ها را با پنهان‌کاری‌های متعدد بیشتر از آنچه در واقعیت رخ داده نشان داده است. در این ادعا آمده است که شرکت اپل در سه ماهه اول 2019 برابر با 84 میلیارد دلار بابت فروش آیفون‌ها درآمد داشته است که پیش‌بینی‌های انجام شده حاکی از فروش 89 تا 93 میلیارد دلاری بوده‌اند.

پرونده قانونی یادشده بارها به ایمیل‌های تیم کوک که به صورت مستقیم برای سهام‌داران ارسان می‌شد اشاره کرده است. تیم کوک در بازه زمانی سه ماه اول 2019 اعلام کرده بود که به پایین‌ترین میزان فروش آیفون در بازه زمانی یادشده رسیده است؛ با این حال اپل توانسته بازار قدرتمند چین را تصاحب کند. از طرف دیگر در نوامبر 2018 کوک اعلام کرده بود که فروش آیفون XS و XS Max در سه ماهه پایانی 2018 بسیار عالی خواهد بود. این در حالی است که شرکت اپل هیچ گزارشی مبنی بر کاهش میزان فروش آیفون‌ها در چین برای بازه سه ماهه پایانه 2018 ارائه نداده بود؛ بلکه با ترفندی ویژه در سه ماهه اول 2019 ادعای بازپس گیری بازار چین را منتشر کرده است.

تمرکز این پرونده قانونی بیشتر روی فروش آیفون XR است، چرا که این تلفن هوشمند میزان تقاضای نسبتاً کمی در بازار جهانی داشت و در نهایت باعث کاهش سهام شرکت اپل شده بود. اپل برای توقف سیر نزولی ارزش سهام خود اقدام به تغییر شیوه انتشار گزارش‌های مالی خود کرده بود. بر این اساس، اپل بارها تأکید کرده بود که آیفون XR در آمریکا بیشترین رکورد فروش در میان تلفن‌های هوشمند را داشته است، با این حال میزان فروش جهانی این محصول را هرگز به صورت رسمی منتشر نکرده بود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location