سبد خرید خالی‌ست.
Post-with-Captions

نزدیک به یک ماه پیش بود که گزارش‌های ضد و نقیضی از نفوذ هکرها به حساب‌های کاربری اپلیکیشن زوم منتشر شده بود و حالا مشخص شده است که این سرویس ارائه دهنده خدمات تماس صوتی و تصویری اقدام به بهینه سازی ابزارهای رمزگذاری خود کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز زوم به کاربران سرویس پریمیوم خود امکان رمزنگاری تماس‌های ویدیویی را ارائه داده است که از آن طریق کاربران می‌توانند اطمینان بیشتری به عدم نفوذ هکرها به سامانه‌های این سرویس داشته باشند.

با این حال مشخص شده است که زوم هیچ خدمات امنیتی قابل توجهی به کاربران عادی خود ارائه نمی‌دهد و کاربران برای دستیابی به سرویس‌های امنیتی ویژه نظیر رمزنگاری نظیر به نظیر در تماس‌های تصویری باید اکانت پریمیوم را خریداری کرده باشند.

زوم یکی از اپلیکیشن‌های کاربردی در زمینه ایجاد تماس‌های تصویری و ویدیو کنفرانس است که خدمات ویژه‌ای را به کاربران ارائه می‌دهد. استفاده از این اپلیکیشن در دوره افزایش تمایل به قرنطینه‌های خانگی به خاطر شیوع ویروس کرونا افزایش یافته بود و پس از آن رفته رفته تعداد کاربران آن افزایش پیدا کرد.

افزایش تعداد کاربران این سرویس باعث شد تا هکرها نیز تمایل زیادی به نفوذ به اطلاعات این سرویس پیدا کنند. همین مسئله باعث شد تا در نهایت تعداد زیادی از اطلاعات کاربران در بازار سیاه برای فروش قرار گیرد. هکرها اطلاعات کاربران را در سایت‌های دیپ وب آماده فروش کرده بودند.

در این میان، توسعه دهندگان زوم تصمیم گرفتند تا با تغییر سیستم امنیتی این سرویس، امکانات امنیتی بهتری را به کاربران خود ارائه دهند. اما حالا مشخص شده است که این ابزارها و خدمات امنیتی تنها به کاربرانی ارائه می‌شود که اکانت پریمیوم را خریداری کرده باشند.

با وجود این گزارش رویترز برخی از تحلیلگران ادعا کرده‌اند که به زودی این سرویس خدمات امنیتی خود را احتمالاً به کاربران عادی نیز ارائه می‌دهد. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location