سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

شرکت اپل به تازگی آی او اس 13.5 را آماده عرضه کرده است که در آن API مربوط به شناسایی و ردیابی ابتلا به ویروس کرونا در آیفون‌ها ارائه شده است. با توجه به این موضوع می‌توان گفت که پروژه اپل و گوگل عملاً اجرایی شده است و از همین حالا سازمان‌های بهداشت معتبر می‌توانند از آن برای ردیابی بیماری کووید 19 استفاده کنند.

این API جدید به توسعه دهندگان تائید شده امکان استفاده از سیستم ارتباط بلوتوث را برای تشخیص افرادی که در نزدیکی کاربران قرار می‌گیرند را می‌دهد. کاربران از طریق این سرویس می‌توانند تشخیص دهند که آیا افرادی که مبتلا به ویروس کرونا بوده‌اند در اطراف آن‌ها حضور دارند یا خیر. با این سیستم اپل و گوگل می‌توانند از چرخه شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان جلوگیری کنند.

گفتنی است که این API در حال حاضر در آی او اس 13.5 و آیپد او اس 13.5 به کاربران ارائه شده است و توسعه دهندگان می‌توانند از آن برای توسعه اپلیکیشن‌های ردیابی کننده ویروس کرونا استفاده کنند. البته شرکت اپل و گوگل فقط API مربوط به این قابلیت را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده‌اند و اپلیکیشنی کاربردی را برای آن ارائه نداده‌اند. با توجه به این موضوع، کاربران زمانی می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند که سازمان‌های بهداشتی هر کشور اپلیکیشن‌های مربوط به ردیابی شیوع ویروس کرونا را توسعه داده باشند.

اپل اعلام کرده که برای ارائه این API نگرانی‌های زیادی در زمینه حفظ حریم خصوصی کاربران خود دارد و به همین دلیل تصمیم دارد تا پس از پایان یافتن بحران کرونا اقدام به توقف عرضه این API به توسعه دهندگان کند. علاوه بر این، اپل پس از پایان یافتن این بحران تمامی اپلیکیشن‌های مربوطه را از اپ استور حذف می‌کند و به صورت موقت به توسعه دهندگان امکان عرضه اپلیکیشن‌های مربوط به آن را داده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location