سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

شرکت اپل از چند ساعت پیش نسخه گلدن مستر آی او اس 13.5 و آیپد او اس 13.5 را برای توسعه دهندگان آماده عرضه کرده است.

در این نسخه شرکت اپل امکانات جدیدی نظیر API نوتیفیکیشن‌ها، Face ID Mask و دیگر قابلیت‌ها را به توسعه دهندگان ارائه داده است.

این نسخه جدید یک هفته پس از چهارمین بتای آی او اس 13.5 آماده عرضه شده است. در این نسخه امکان پشتیبانی اپلیکیشن‌های مختلف از ترکپد مجیک کیبورد آیپد پرو نسل 4 نیز به آیپد او اس اضافه شده است و توسعه دهندگان می‌توانند از طریق آن اقدام به ساخت نسخه‌های جدید اپلیکیشن‌های خود با پشتیبانی از این ابزار حرکتی و کنترلی کنند.

نسخه گلدن مستر در حقیقت پایانی‌ترین نسخه بتایی است که شرکت اپل برای توسعه دهندگان آماده عرضه می‌کند و پس از آن اقدام به عرضه نسخه نهایی آی او اس 13.5 و آیپد او اس 13.5 برای کاربران می‌کند.

این نسخه جدید همچنین API مربوط به سیستم تشخیص بیماری کووید 19 را در خود دارد. این API طی پروژه‌ای مشترک میان شرکت اپل و گوگل توسعه داده شده است که به توسعه دهندگان تائید شده و سازمان‌های دولتی و بهداشتی معتبر امکان تشخیص بیماری کووید 19 و احتمال ابتلای افراد را به کاربران می‌دهد. این قابلیت قرار است از آی او اس 13.5 آماده عرضه به تمامی کاربران شو و پس از آن اپلیکیشن‌های مربوط به تشخیص آن برای کاربران آماده عرضه می‌شود.

گفتنی است که شرکت اپل اعلام کرده که این API را به صورت موقت ارائه می‌دهد و پس از پایان یافتن بحران کرونا دیگر این API را به توسعه دهندگان ارائه نمی‌دهد. دلیل این مسئله نگرانی‌های شرکت اپل از احتمال نقض حریم خصوصی کاربران از طریق اپلیکیشن‌های تشخیصی است و به همین دلیل پس از شیوع کرونا اقدام به توقف توسعه و پشتیبانی از API یاد شده می‌کند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location