سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 گزارش‌های مالی منتشر شده از طرف شرکت فاکس کان حاکی از آن است که شیوع ویروس کرونا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی باعث کاهش ۹۰ درصدی سود این شرکت شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، شیوع ویروس کرونا و تعطیلی‌های اجباری باعث شده تا فاکس کان نزدیک به ۹۰ درصد از سوددهی خود را از دست بدهد. این کارخانه به عنوان مهم ترین شرکت تولیدکننده انبوه تلفن‌های هوشمند آیفون به حساب می‌آید که حالا به خاطر شیوع ویروس کرونا با ضرر چند میلیون دلاری مواجه شده است.

رویترز در ادامه گزارش خود اعلام کرده که شیوع کرونا باعث شده تا سطح درخواست برای تولید محصولات کاهش پیدا کند. از طرف دیگر، فاکس کان مجبور به تعطیل کردن کارخانه‌های خود در بسیاری از نقاط جهان شده است و به همین دلیل این شرکت با ضررهای جبران‌ناپذیر مواجه شده است.

بر اساس گزارشی که مدیران فاکس کان ارائه داده‌اند، این کارخانه نزدیک به ۷۰.۲۵ میلیلیون دلار، معادل ۲.۱ میلیارد دلار تایوان در بازه ژانویه تا مارس ۲۰۲۰ سوددهی داشته است. این در حالی است که فاکس کان در بازه زمانی مشابه در سال گذشته نزدیک به چهار برابر این میزان درآمد داشت. پیش‌بینی‌های سال گذشته در مورد میزان سوددهی فاکس کان در بازه زمانی یاد شده برابر ۸.۸۸ میلیارد دلار تایوان بود که توسط ۱۴ تحلیلگر اقتصادی نیز تایید شده بود.

از طرف دیگر، شرکت اپل مهم‌ترین مشتری فاکس کان برای تولید انبوه تلفن‌های هوشمند است که در بازه زمانی یاد شده کمتر از ۵۰۰ آیفون را به صورت روزانه در سراسر جهان فروخته است.

کاهش سطح تقاضا برای خرید این محصولات در کنار عدم تمایل مشتریان بزرگ فاکس کان برای تولید انبوه محصولات باعث شده تا این شرکت در بازه زمانی یاد شده با مشکلات ویژه ای مواجه شود و در نهایت مجبور به تحمل ضررهای چند میلیون دلاری شود.

با وجود این مسئله بسیاری از گزارش‌های تحلیلی حاکی از آن است که پایان یافتن دوره شیوع کرونا باعث می‌شود تا این کارخانه برای بار دیگر فعالیت خود را از سر بگیرد و بتواند برای بار دیگر به سوددهی منطقی خود بازگردد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location