سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

شرکت اپل بالاخره پس از دو سال مجبور شد تا بابت کاهش عمدی سرعت آیفون‌ها 500 میلیون دلار تاوان دهد.

در ماه مارس 2020 میلادی شرکت اپل پیشنهاد توافق مبنی بر پرداخت 500 میلیون دلار برای کاهش سرعت عمدی آیفون‌ها در یکی از دادگاه‌های مربوط به رسیدگی این پرونده دریافت کرد. اپل حالا به این توافق پاسخ مثبت داده است و حاضر به پرداخت این مبلغ در ازای توقف رسیدگی به این پرونده در دادگاه‌های بعدی شده است.

بر اساس گزارش وب سایت Law360،Edward J. Davila قاضی دادگاه عالی آمریکا اعلام کرده که برای بررسی توافق میان وکلای شرکت اپل و شکات این پرونده آماده است؛ با این حال به دلیل شیوع ویروس کرونا جلسه مربوط به بررسی این توافق و استماع طرفین را به زمانی دیگر موکول کرده است.

بر اساس این توافق شرکت اپل مبلغ 500 میلیون دلار را به تمامی شکات پرونده کاهش عمدی سرعت آیفون‌ها پرداخت می‌کند و این پرونده‌ها به صورت یکجا از طرف دادگاه عالی آمریکا مختومه اعلام خواهند شد.

اپل در سال 2018 میلادی اعتراف کرد که از طریق آپدیت‌های نرم‌افزاری به صورت عمدی سرعت آیفون‌ها را کاهش می‌دهد. این مسئله در سراسر جهان و کشورهای مختلف با واکنش‌های منفی مواجه شد و شرکت اپل بارها به خاطر این مسئله به دادگاه‌های سراسر جهان احضار شد. اما حالا شرکت اپل تصمیم دارد تا در دادگاه‌های آمریکا با پرداخت 500 میلیون دلار تمامی این پرونده‌ها را به صورت یکجا مختومه کند.

گفتنی است که پس از اعتراف به این مسئله اپل رسماً از کاربران عذرخواهی کرد و اعلام کرد که کاهش عمدی سرعت آیفون‌ها به منظور محافظت از طول عمر باتری بوده است. اپل به همین دلیل به مدت یک سال خدمات تعویض باتری آیفون‌ها را به 29 دلار کاهش داد و از طرف دیگر در آپدیت‌های سیستم عامل آی او اس امکان کنترل باتری را در کنار بازدهی سخت افزاری ارائه داد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location