سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

شرکت اپل به تازگی از مک بوک 13 اینچ 2020 همراه با کیبورد دارای مکانیزم قیچی رونمایی کرده است و حالا مشخص شده که این کمپانی برای همیشه طراحی کیبورد پروانه‌ای را ازدستگاه‌های خود حذف کرده است.

اپل از سال 2015 اقدام به معرفی و رونمایی مک بوک 12 اینچ با پشتیبانی از کیبورد پروانه‌ای کرده بود. کیبورد پروانه‌ای باعث می‌شد تا لپ تاپ تا 1 میلی متر نازک‌تر شود و از طریق دیگر دکمه‌ها توازن بسیار بهتری برای کارکرد داشته باشند. اما در عمل این کیبوردها موجب نارضایتی بسیاری از کاربران شده بود.

کاربران اعلام کرده بودند که کیبوردهای پروانه‌ای باعث می‌شوند تا روند تایپ کردن بسیار کند شود چرا که در زمان تایپ کاربر نمی‌تواند فشار دادن دکمه‌ها را به صورت دسترسی تشخیص دهد. علاوه بر این کیبوردهای پروانه‌ای به صورت مداوم به خاطر نفوذ ذرات ریز در زیر دکمه‌ها با مشکلات بسیاری از مواجه می‌شدند.

البته این مسئله به صورت ناخواسته نیز توسط اپل تائید شده بود، چرا که در فروشگاه محصولات ریفربیشد اپل پر از مک بوک هایی بود که به خاطر مشکلات کیبورد پروانه‌ای به این شرکت برگشت زده می‌شدند. علاوه بر این، اپل در تولید مک بوک های سال 2018 به بعد یک لایه سیلیکونی را به کیبوردهای پروانه‌ای اضافه کرده بود که باعث کاهش احتمال خرابی می‌شد.

اپل در نهایت از سال 2019 اولین نمونه از مک بوک های مدرن خود را با کیبورد مکانیزم قیچی آماده عرضه کرد و از دو روز پیش با معرفی و عرضه نسخه 13 اینچی آن به طور کامل طراحی کیبوردهای پروانه‌ای را کنار گذاشت. کیبوردهای قیچی باعث می‌شوند تا 1 میلی متر ضخامت مک بوک افزایش داشته باشد.با این حال کارایی این محصولات را بهبود می‌دهد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location