سبد خرید خالی‌ست.
Post-with-Captions

شرکت اپل به تازگی و به خاطر شیوع ویروس کرونا اقدام به ثبت دامنه AppleCoronavirus.com به نام خود کرده است.

اطلاعات به دست آمده از Who is این دامنه حاکی از آن است که شرکت اپل در روز جمعه هفته گذشته این دامنه را به ثبت رسانده است. بر این اساس این دامنه در حال حاضر در اختیار شرکت اپل قرار دارد و اشخاص دیگر امکان به ثبت رساندن آن را نخواهند داشت.

پیش بینی می‌شود که شرکت اپل از دامنه AppleCoronavirus.com هیچ استفاده خاصی نکند و صرفاً امتیاز آن را برای خود نگه دارد. این شرکت تا پیش از این نیز دامنه‌های بسیاری از محصولات و نام‌های جانبی مربوط به خود را خریداری کرده بود که اغلب آن‌ها به منظور جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی از نام این شرکت بوده است. در حقیقت شرکت اپل دامنه‌های مربوط به نام خود و محصولات را خریداری می‌کند تا اشخاص دیگر امکان استفاده از آن‌ها را برای سو استفاده نداشته باشند.

در حال حاضر برخی از دامنه‌های جانبی شرکت اپل نظیر iPhone.com و iPad.com به صورت مستقیم به وب سایت رسمی شرکت اپل هدایت و تغییر مسیر داده میشوند. با این حال دامنه‌هایی نظیر macbook.com هنوز در امتیاز شرکت اپل نیستند و این کمپانی امکان دسترسی به آن‌ها را نداشته است.

اپل معمولاً تلاش می‌کند تا با ثبت این دامنه‌ها، از سو استفاده‌های احتمالی جلوگیری کند. برخی از این سو استفاده‌ها ممکن است به معرفی افراد دیگر به عنوان فروشندگان رسمی شرکت اپل یا ایجاد وب سایت‌هایی برای خدشه دار کردن چهره محصولات شرکت اپل مربوط می‌شود.

گفتنی است که این اقدام توسط بسیاری از شرکت‌های فناوری انجام می‌شود و حتی در برخی از اوقات به پرونده‌های قانونی و دادگاه نیز کشیده می‌شود. برای مثال در سال 2003 شرکت مایکروسافت از یک دانش آموز کانادایی به نام Mike Row به خاطر به ثبت رساندن دامنه MikeroweSoft.com شکایت کرده بود که سروصدای زیادی در خبرگزاری‌ها ایجاد کرد. مایکروسافت پیشنهاد خرید این دامنه را با قیمت 10 دلار کرده بود که Mike Row در ازای آن پیشنهاد پرداخت 10 هزار دلار به مایکروسافت صرف نظر کردن از این شکایت را داده بود. در پایان، این فرد پس از پرداخت شش هزار دلار برای استخدام وکلای مختلف، مجبور شد تا وب سایت خود را از دسترس خارج کند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location