سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

شرکت اپل اعلام کرده که به یک هکر بابت پیدا کردن حرفه امنیتی در سافاری که باعث می‌شد تا وب‌سایت‌ها به دوربین دسترسی داشته باشند، مبلغ 75 هزار دلار پول پرداخت کرده است.

این حفره امنیتی روز صفر در مرورگر سافاری توسعه داده شده در آی او اس و مک او اس وجود داشت و تمامی کاربران دستگاه‌های اپل با آن مواجه بودند. Ryan Pickren محقق امنیت سایبری به تازگی این آسیب پذیری را در مرورگر سافاری پیدا کرده بود. وب‌سایت‌ها از طریق این آسیب پذیری می‌توانستند به دوربین آیفون، آیپد و کامپیوترهای مک در زمان بازدید کاربران دسترسی پیدا کنند و تصاویر را بدون اینکه اجازه آن را داشته باشند به ثبت برسانند.

این هکر در مجموع 7 باگ امنیتی را به شرکت اپل گزارش کرد که در نهایت شرکت اپل به منظور قدردانی از این کار مبلغ 75 هزار دلار را پرداخت کرده است. این هکر اعلام کرده بود که مشکل امنیتی یاد شده در زمانی به کار نفوذگران میامد که کاربران وب‌سایت‌های دارای مشکلات امنیتی را باز می‌کردند.

اپل در دسامبر 2019 برنامه امنیتی خود برای ارائه جوایز به هکرهایی که اقدام به پیدا کردن حفره‌های امنیتی کرده بودند را به روز رسانی کرد و جوایز ویژه‌ای را برای آن‌ها در نظر گرفت. پیدا شدن این باگ امنیتی یکی از مواردی است که ثابت می‌کند شرکت اپل با پرداخت هزینه‌ای ویژه توانسته فعالیت هکرها را درزمینهٔ اعمال کارهای خطرناک و استفاده از حفره‌های امنیتی برای نفوذ به دستگاه‌های مختلف را محدود کند.

شرکت اپل اعلام کرده که برای پیدا کردن باگ‌های امنیتی هزینه‌ای را پرداخت می‌کند، این جوایز برای پیدا کردن باگ‌های خیلی سنگین برابر با 200 هزار دلار تا 1 میلیون دلار است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location