سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

در دوران شیوع ویروس کرونا و افزایش سطح قرنطینه خانگی و حفظ فاصله اجتماعی بسیاری از اپلیکیشن‌های مربوط به برقراری تماس‌های تصویری و ویدیو کنفرانس‌ها در میان کاربران رایج شده است. در این میان اپلیکیشن Zoom اقدام به فروش اطلاعات به کاربران کرده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اپلیکیشن Zoom ارائه شده در آی او اس و آیپد او اس که به صورت اختصاصی برای ایجاد ویدیو کنفرانس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اطلاعات کاربران را به صورت مداوم به شرکت فیس بوک می‌فروشد.

وب سایت Motherboard منتشر کننده این گزارش است که اعلام کرده که حتی اگر کاربران صرفاً اپلیکیشن Zoom را در دستگاه‌های خود نصب داشته باشند و در آن اکانت کاربری نیز نساخته باشند نیز همچنان اطلاعاتشان جمع آوری شده و به فیس بوک ارسال می‌شود.

در این گزارش تأکید شده که بخشی از اپلیکیشن زوم دارای API مربوط به ابزارهای آنالیز و تحلیل داده فیس بوک است که می‌تواند فعالیت‌های درون شبکه کاربران را مشاهده کند.

این مسئله به طور مشخص باعث می‌شود تا کاربران در صورت دانلود و نصب اپلیکیشن زوم با مشکلات مربوط به حریم خصوصی مواجه شده و از طریق آن اطلاعات خود را بدون اینکه اجازه‌ای به اپلیکیشن‌ها داده باشند برای فیس بوک ارسال کنند.

در آپدیت این گزارش البته اعلام شده است که توسعه دهندگان زوم پس از فاش شدن این اطلاعات اقدام به حذف API مربوط به آنالیز اطلاعات کاربران که توسط فیس بوک توسعه داده شده بود کرده‌اند، با این حال این ادعا هنوز از طرف ادعا کننده این گزارش یعنی Motherboard تائید نشده است و معلوم نیست که آیا این اپلیکیشن هنوز هم برای فیس بوک اقدام به جمع آوری اطلاعات کاربران می‌کند یا خیر.

اپلیکیشن زوم یکی از ابزارهای نرم افزاری است که در طول شیوع ویروس کرونا میزان دانلود بسیار زیادی داشته است که دلیل آن مشخصاً به افزایش تقاضا برای برقرار ویدیو کنفرانس‌ها و اجرای جلسات از راه دور بازمی‌گردد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location