سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

شرکت اپل تصمیم دارد تا در توسعه و عرضه نسخه بعدی مرورگر سافاری امکان مسدود کردن تمام کوکی‌ها را به کاربران بدهد.

بر این اساس سافاری در مک او اس 10.15.4 و آی او اس 13.4 امکان مسدود کردن تمامی کوکی‌ها را دارد و می‌تواند بسیاری از بخش‌های مربوط به ردیابی کاربران توسط وب سایت‌ها را مدیریت کند. مسدود کردن کوکی‌ها و عدم اجازه برای استفاده از آن‌ها توسط سافاری ممکن است باعث ایجاد اختلال در روند کارکرد و نمایش محتوای برخی از وب سایت‌ها می‌شود. با این حال کاربران می‌توانند برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کوکی‌ها را مسدود کنند.

کوکی‌ها یکی از مواردی است که به وب سایت‌ها اجازه ردیابی فعالیت کاربران را می‌دهد. البته کوکی‌ها برای مدیری محتوای ارائه شده به کاربران در برخی از وب سایت‌ها واجب است. بر این اساس سافاری به کاربران این امکان را ارائه داده که کوکی‌ها را به صورت کامل مسدود کنند و دیگر امکان دسترسی ردیابی آن‌ها را نداشته باشند.

وب سایت‌ها از سال 2017 موظف شدند در صورت استفاده از کوکی‌ها از کاربران رضایت‌های مربوط به استفاده کوکی‌ها را از کاربران دریافت کنند. با این حال همچنان بسیاری از کاربران برای دسترسی به وب سایت‌های مختلف این رضایت را برای استفاده از کوکی‌ها به وب سایت‌ها می‌دادند.

اما حالا شرکت اپل در توسعه نسخه جدید مرورگر سافاری در تمامی دستگاه‌های خود اقدام به عرضه امکاناتی ویژه کرده است که از طریق آن کاربران می‌توانند کوکی‌ها را به صورت کامل مسدود کنند.

برخی از تحلیلگران اعلام کرده‌اند که توسعه و عرضه این ابزار برای مسدود کردن کوکی‌ها باعث می‌شود تا توسعه دهندگان وب سایت به صورت تدریجی روند استفاده از کوکی‌ها را متوقف کنند. گفتنی است برای دسترسی به این قابلیت کاربران می‌توانند ابتدا اقدام به آپدیت سیستم عامل دستگاه خود کرده و پس از آن اقدام به مسدود کردن کوکی‌ها کنند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location