سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 بررسی‌های امنیتی حاکی از آن است که مک او اس برای اولین بار توانسته سریع‌تر از سیستم عامل ویندوز بدافزارهای موجود را تشخیص دهد و از کامپیوترها در برابر حفره‌های امنیتی و فعالیت هکرها جلوگیری کند.

بر اساس گزارش موسسه Malwarebytes سیستم عامل مک او اس در سال 2020 توانایی بهتری نسبت به ویندوز در تشخیص بدافزارها دارد.در این گزارش آمده است که قدرت تشخیص بدافزارها در مک دو برابر سال گذشته شده است.

قدرت تشخیص بدافزارها در مک او اس طی تست‌های انجام‌شده در سال 2018 برابر با 4.8 بود که در سال 2019 به 11 رسیده است. بر این اساس مک او اس ایمن‌ترین سیستم عامل توسعه داده‌شده برای دستگاه‌های دسکتاپ است.

سیستم عامل مک او اس می‌تواند بدافزارها، باج افزارها و نرم‌افزارهای تبلیغاتی را با دقت بسیار زیاد تشخیص دهد و از آن طریق امکانات بهتری را برای کار با سیستم عامل در اختیار داشته باشند. موسسه Malwarebytes اعلام کرده که متوسط تهدیدهای در سایبری ایجاد شده برای مک او اس در سال 2019 افزایش قابل توجه داشته و از این فاکتور در سیستم عامل ویندوز نیز فراتر رفته است.

در حقیقت مک او اس در حال حاضر ایمن‌ترین سیستم عامل ارائه شده برای دستگاه‌های دسکتاپ است؛ در عین حال به خاطر همین مسئله این سیستم عامل در سال 2019 به هدف بزرگ‌تری برای هکرها تبدیل‌شده است تا از طریق ابزارهای مختلف به آن نفوذ کنند.

سیستم امنیتی مک البته در تشخیص برخی از نرم‌افزارهای تبلیغاتی موفق نبوده است و راه را برای توسعه دهندگانی که از طریق نمایش تبلیغات در اپلیکیشن‌ها درآمدزایی می‌کنند باز گذاشته است. در این میان، دو تهدید مهم این سیستم عامل در سال 2019 شامل بدافزارهای مربوط به NewTab و PCVARK بوده است. به طور کل مک او اس عملکرد بسیار قوی‌تری در حفظ امنیت کاربران در سال 2019 داشته است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location