سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 ساندار پیچای مدیر عامل گوگل بر این باور است که هوش مصنوعی نیاز به قانونمند شدن دارد و باید این فناوری را در چارچوب ویژه‌ای توسعه داد. او در یادداشت اخیر خود خواستار ایجاد اتحادیه بین‌المللی برای قانون گذاری درزمینهٔ هوش مصنوعی شده است.

مدیر عامل گوگل و آلفابت در نوشته اخیر خود که در The Financial Times منتشر شده؛ در مورد خطرات هوش مصنوعی صحبت کرده و اعلام کرده که ابزارهایی نظیر DeepFake و تشخیص چهره که به تازگی از طریق فناوری هوش مصنوعی توسعه داده شده‌اند، باید در چارچوب ویژه‌ای قرار گیرند.

ساندار پیچای طی این مصاحبه گفته که مهم‌ترین چالش برای توسعه هوش مصنوعی، روشی است که برای قانونمند کردن آن باید به کار گرفت. وی همچنین نگرانی خود را در مورد توسعه غیرقانونی هوش مصنوعی برای کنترل افراد و استفاده از ابزارهای مبتنی بر این فناوری برای ساخت افراد مجازی ابراز کرده است.

وی در ادامه به محصولاتی نظیر ماشین‌های خودران اشاره کرده است و اعلام کرده که اعمال قوانین جدید و مناسب می‌تواند از خطرات احتمالی آینده که به خاطر هوش مصنوعی ایجاد می‌شوند جلوگیری کرد.

مدیر عامل گوگل در ادامه صحبت‌های خود گفت: کمپانی‌هایی نظیر گوگل نباید صرفاً تولید کننده یک تکنولوژی باشند و به بازار جهانی اجازه دهند تا دیگران در مورد نحوه استفاده از آن‌ها تصمیم گیری کنند؛ بلکه استفاده از روش‌های مستقل برای اطمینان از اینکه این فناوری‌های نوین به صورت مهار شده و کنترل شده برای همه انسان‌ها عرضه شده‌اند نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی در پایان پیشنهاد داده تا یک اتحادیه بین‌المللی برای ساخت استانداردهای لازم در حوزه توسعه هوش مصنوعی ایجاد شود و قوانین لازم برای توسعه و عرضه ابزارهای مبتنی بر این فناوری را وضع کنند.

گفتنی است که در حال حاضر آمریکا و اتحادیه اروپا برنامه‌هایی برای کنترل و قانونمند سازی توسعه هوش مصنوعی را در نظر گرفته‌اند؛ با این حال تاکنون هیچ همکاری بین‌المللی ویژه‌ای در این زمینه صورت نگرفته است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
0 - خطا: 0

0

Call to undefined method Joomla\CMS\Session\Session::gc()

Go Back Home