سبد خرید خالی‌ست.
iPhone-1_20200709-091824_1

اپل احتمالا تصمیم دارد تا در جریان سپتامبر سال جاری میلادی از مدل های آیفون 12 رونمایی کند. تعداد شایعات منتشر شده از این محصول آنقدر زیاد است که مطالعه تمامی آنها ممکن است برایتان درسر ساز باشد. در این مطلب خلاصه ای از تمام شایعات منتشر شده در مورد آیفون 12 و مشخصات فنی، قیمت، محتویات درون جعبه و اتفاقات حواشی آن را منتشر خواهیم کرد. 

چهار مدل آیفون جدید برای سال 2020 میلادی

بر اساس گزارش هایی که مینگ چی کو، تحلیلگر معروف محصولات اپل از اواخر سال 2019 میلادی منتشر کرده شرکت اپل تصمیم دارد تا در سال 2020، چهار مدل آیفون جدید (بدون در نظر گرفتن آیفون SE نسل 2) را آماده عرضه به کاربران کند. بر اساس این گزارش دو مدل از تلفن های هوشمند آیفون دوازده با سایز 6.1 اینچ آماده عرضه میشوند که به عنوان گوشی های میان رده اپل در سال 2020 شناخته خواهند شد.علاوه بر این، دو مدل پرچمدار آیفون 12 که احتمالا با پسوند «پرو» و «پرو مکس» معرفی میشوند مجهز به نمایشگر با سایز 5.4 و 6.7 اینچ خواهندبود. این دو محصول کوچکترین و بزرگترین آیفون های پرچمداری هستند که شرکت اپل تا کنون ساخته است. 

محتویات درون جعبه آیفون 12

گزارش‌ها و شایعات منتشر شده حاکمی از آن است که شرکت اپل تصمیم دارد تا در روند تولید و عرضه آیفون‌های جدید، آداپتور و هندزفری را از جعبه آیفون 12 حذف کند. این شایعات توسط تحلیلگران دیگر نیز مورد تائید قرار گرفته است. حتی یکی از طراحان تصاویر مفهومی، عکسی از قاب داخلی جعبه این محصول را منتشر کرده که نشان دهنده حذف آداپتور و شارژر از بسته بندی آیفون دوازده است.

بر اساس تحلیل‌های اقتصادی می‌توان حدس زد که اپل با حذف آداپتور و هندزفری از جعبه آیفون توانسته 60 دلار از هزینه تولید این محصول کاهش دهد.

شرکت اپل با حذف این لوازم جانبی احتمالاً کمپین‌های خاصی را در انتشار توجیه‌های زیست‌محیطی حذف آداپتور و شارژ برگزار می‌کند. کما اینکه اپل در حال حاضر از طریق به نظرسنجی‌های مختلف تلاش کرده تا آمار تعداد آداپتورهای بی‌مصرف جدیدی که در جعبه به کاربران عرضه کرده است را پیدا کند. 

تصویری از قاب داخلی جعبه آیفون 12 که توسط Ran Avni طراحی شده است.

مشخصات فنی آیفون 12

 شرکت اپل تصمیم دارد تا در سال جاری میلادی 5 تلفن هوشمند را آماده معرفی و عرضه کند و حالا وب سایت ژاپنی Mac Otakara اطلاعات جدیدی از این محصولات را فاش کرده است.

در بخش اول گزارش این وب سایت ژاپنی، آمده بود که شرکت اپل تصمیم دارد تا آیفون دوازده پرو مکس را با سایز 6.7 اینچ و سنسورهای بزرگ‌تر دوربین آماده عرضه به بازار کند و حالا این وب سایت در بخش دوم گزارش‌های خود 7 ادعای مهم را در مورد مشخصات فنی آیفون 12 و نسخه‌های پروی آن منتشر کرده است.

آیفون دوازده و دیگر تلفن‌های هوشمند عرضه شده در سال 2020 میلادی شامل 5 مدل با سایزهای 4.7، 5.4، 6.1 و 6.7 می‌شوند که دو مدل از آن‌ها با سایز 6.1 آماده عرضه به بازار خواهند شد.

7 ادعای مهمی که وب سایت Mac Otakara در مورد آیفون 12 منتشر کرده است شامل موارد زیر می‌شوند:

 • 1.آیفون دوازده پرو مکس با سایز 6.7 اینچ دارای ضخامت 7.4 میلی متر خواهد بود که 10 درصد نسبت به آیفون 11 پرو مکس نازک‌تر می‌شود
 • 2.تمام 4 آیفون پرچم‌دار دارای نمایشگر OLED به همراه سیستم احراز هویت فیس آیدی خواهند بود
 • 3.آیفون دوازده با سایز 5.4 اینچ قرار است ابعادی میان آیفون SE و آیفون 8 داشته باشد. علاوه بر این، حداقل یک مدل از آیفون 6.1 اینچی دارای ابعادی بین سایز آیفون 11 و آیفون 11 پرو خواهند داشت
 • 4.آیفون دوزاده پرو مکس با سایز 6.7 اینچ از آیفون 11 پرو مکس کشیده‌تر خواهد بود
 • 5.آیفون 5.4 اینچ و نسخه ارزان قیمت آیفون 6.1 اینچی دارای دوربین با دو لنز خواهند بود
 • 6.آیفون دوزاده پرو مکس دارای دوربین سه لنزه با سنسورهای بزرگ‌تر است
 • 7.حداقل یکی از آیفون میان رده تعداد میکروفن‌های بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارد

کوچکترین و بزرگترین آیفون پرچمدار

وب سایت های بررسی کننده محصولات اپل که در زمینه انتشار اخبار مربوط به این کمپانی نیز فعالیت میکنند، اخیرا اقدام به ساخت ماکت های مربوط به آیفون دوزاده پرو و آیفون دوزاده پرو مکس کرده اند. این ماکت ها نشان دهنده آن هستند که آیفون دوزاده پرو با سایز 5.4 اینچ کوچگترین گوشی پرچمدار اپل و آیفون دوزاده پرو مکس بزرگ ترین گوشی پرچمدار این شرکت هستند.

 
آیفون 12 پرو و پرو مکس کوچکترین و بزرگترین گوشی های پرچمدار اپل هستند. منبع عکس: macrumors

آغاز عصر OLED و خداحافظی اپل با نمایشگرهای LCD

TF International Security اعلام کرده که شرکت اپل تصمیم دارد تا تمامی آیفون های سال 2020 میلادی را با نمایشگر OLED تولید کند. در حقیقت اپل امسال به صورت رسمی با پنل های LCD در تلفن های هوشمند خود خداحافظی کرده است. شرکت اپل در سال 2017 و مشخصا در زمان معرفی آیفون X اولین گوشی مبتنی بر OLED را تولید و عرضه کرد.

در سال های 2017 تا 2019 اپل به ترتیب آیفون 8، 8 پلاس، XR و 11 به همراه نسخه میان رده SE 2 را با نمایشگرهای LCD تولید کرده بود. اما حالا مشخص شده است که شرکت اپل دیگر هیچ تصمیمی برای معرفی و عرضه آیفون ها با نمایشگر های LCD ندارد و تمامی گوشی های خود را با پنل های اولد تولید و آماده عرضه به بازار میکند. 

گوشه های تخت و بازگشت به طراحی پیش از سال 2013

شرکت اپل امسال تصمیم به استفاده از طراحی گذشته خود در تولید آیفون دوازده دارد. بر این اساس مشخص شده است که آیفون های جدید شرکت اپل احتمالا با گوشه های کناری تخت آماده عرضه به کاربران میشوند و اپل از طراحی خود که تا سال 2013 و مشخصا در آیفون 5s و آیفون 4 استفاده کرده بود، در تولید و طراحی محصولات جدید ایده میگیرد. 

قیمت گران تر آیفون 12 

یکی از شایعات مهم که توسط تحلیلگران اقتصادی منتشر شده حاکی از آن است که شرکت اپل تصمیم دارد تا آیفون های 2020 خود را با قیمت بالاتری به فروش بگذارد. این تحلیلگر اعلام کرده که اپل با وجود کاهش 60 دلار هزینه فروش آیفون ها به خاطر حذف آداپتور و هندزفری، تصمیم دارد تا قیمت نهایی آنها را دست کم 50 دلار گران تر کند. این مسئله البته در مورد آیفون ها با ظرفیت بیشتر افزایشی چشم گیر خواهد داشت و ممکن است محدود به 50 دلار نباشد و اپل نسخه های 256 و 512 گیگابایت آن را 100 تا 150 دلار افزایش دهد. 

دوربین آیفون جدید با همان طراحی سه گانه 

تحلیلگران اقتصادی در کشور چین با استناد به افرادی که در کارخانه های چینی تولید کننده محصولات اپل فعالیت میکنند اعلام کرده اند که شرکت اپل احتمالا در سال 2020 میلادی طراحی دوربین آیفون های پرچمدار را تغییر نمیدهد. این مسئله به معنای آن است که شرکت اپل برای آماده سازی و عرضه این محصولات تنها از همان لنزهای سه گانه استفاده خواهد کرد.

این در حالی است که بسیاری از شایعات منتشر شده حاکی از آن هستند که شرکت اپل در سال 2020 میلادی آیفون با لنز چهارگانه تولید میکند. اما برخی تحلیلگران هنوز بر این باور هستند که آیفون دوازده همانند آیفون 11 پرو دارای سه لنز است. 

کابل آیفون دوزاده دارای روکش پارچه‌ای است

در اواخر تیرماه 1399 مشخص شد که شرکت اپل تصمیم دارد تا کابل تبدیل داخل جعبه آیفون دوازده را با روکش پارچه ای بافته شده طراحی و تولید کند. تصویر کابل آیفون 12 در شبکه های اجتماعی چنینی منتشر شده است و در حال دست به دست شدن توسط کاربران است. برخی از تحلیلگران صحت این تصاویر را تایید کرده اند. این کابل تنها ابزار جانبی است که شرکت اپل همراه با تلفن هوشمند آیفون در سال 2020 آماده عرضه میکند.  

کاهش ظرفیت باتری آیفون دوزاده

گزارش‌های منتشر شده در هفته پایانی تیر ماه 1398 حاکی از آن است که شرکت اپل تصمیم دارد تا ظرفیت باتری آیفون دوزاده را نسبت به نسل قبلی، یعنی آیفون 11 کاهش دهد. این گزارش بر اساس اطلاعات منتشر شده از مجوزهای مربوط به تولید و فروش باتری در کره، چین و دانمارک فاش شده است.  

​تاریخ عرضه آیفون 12

وب سایت Mac Otakara در دوم مرداد 1399 گزارش داد که شرکت اپل به دلیل شیوع ویروس کرونا از ابتدای سال 2020 میلادی با محدودیت های ویژه ای همراه شده است و به همین دلیل امکان عرضه تلفن های هوشمند جدید خود را طبق روال عادی ندارد. بر اساس این گزارش، شرکت اپل با وجود معرفی آیفون 12 در سپتامبر، تاریخ عرضه آیفون های جدید را به اکتبر 2020 موکول میکند.

انتشار تصویر پنل اولد آیفون 5.4 اینچ

در هشتم مرداد 1399 تصویری از پنل نمایشگر اولد آیفون 5.4 اینچ در شبکه اجتماعی چینی Wiebo منتشر شد. برخی از تحلییلگران صحت این تصویر را تایید کرده اند، با این حال برخی دیگر از تحلیلگران بر این باور هستند که این تصویر لزوما نمیتواند به آیفون 2020 اپل مربوط باشد. این تحلیلگران اعلام کرده اند که تصویر یاد شده لزوما با سایز 5.4 مطابقت ندارد.  

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

 گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

 خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

3 کامنت

زمان معرفیش توی ایران کی هست؟

  Attachments
 1. بهرام حسن زاده

قیمتش توی ایران چنده

  Attachments
 1. المیرا حسینی

خیلی برای اومدنش توی ایران هیجان دارم

  Attachments
 1. آرش رضای نژاد
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location