سبد خرید خالی‌ست.
741

اخبار و شایعات در مورد پلی استیشن 5 در حال افزایش است و حالا یک گزارش جدید اعلام کرده که ایکس باکس سری ایکس مهم‌ترین رقیب این کنسول جدید از شرکت سونی نخواهد بود.

وب سایت Express در بررسی‌های اخیر خود اعلام کرده که مهم‌ترین رقیب پلی استیشن در سال 2020 میلادی شرکت انویدیا خواهد بود. انویدیا تصمیم دارد تا در سال آینده از سری RTX 2080 کارت‌های گرافیکی خود رونمایی کند که از لحاظ قدرت پردازش گرافیکی در جایگاه بسیار بالاتری نسبت به کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس قرار دارد.

همین مسئله باعث می‌شود تا بسیاری از گیمرهای حرفه‌ای تصمیم به خرید این کارت گرافیکی و استفاده از کامپیوترهای شخصی به‌جای کنسول‌های بازی نسل بعدی بگیرند. کما اینکه سونی تصمیم دارد تا قیمت پلی استیشن 5 را به طرز قابل توجهی نسبت به نسل پیشین افزایش دهد و عملاً صرفه اقتصادی برای گیمرهای حرفه‌ای به سمت خرید کامپیوترهای مبتنی بر کارت‌های گرافیکی انویدیا متمایل خواهد شد.

شرکت انویدیا همچنین تصمیم دارد تا با عرضه بازی‌های اختصاصی برای کامپیوترهای شخصی و امکان اجرای بهتر آن‌ها همراه با کارت‌های گرافیکی خود امکانات بهتری را به کاربران دهد و به‌جای عرضه کنسول‌های بازی اختصاصی از طریق کامپیوترهای شخصی رقابت خود با شرکت‌هایی نظیر سونی و مایکروسافت را درزمینهٔ بازی‌های ویدئویی و کامپیوتری ادامه دهد.

بر این اساس پیش بینی می‌شود که سونی در آینده نزدیک با چالش‌های بسیار زیادی درزمینهٔ رقابت با انویدیا و کامپیوترهای شخصی مبتنی بر کارت‌های گرافیکی حرفه‌ای مواجه باشد و تغییرات ویژه‌ای را در نسل آینده کنسول‌های خود ایجاد کند تا پلی استیشن 5 بتواند امکان رقابت با کامپیوترهای شخصی مبتنی بر این کارت‌های گرافیکی را داشته باشد.

گفتنی است که کنسول بعدی شرکت سونی قرار است در سال 2020 میلادی رونمایی شود و در پایان همان سال آماده عرضه به بازار جهانی شود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location