سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

بررسی‌های اولیه از سندهای داخلی سیری حاکی از آن است که شرکت اپل در توسعه دستیار هوشمند سیری تلاش کرده تا به صورت کامل بی‌طرف و خنثی باشد.

شرکت اپل در سندهای داخلی خود اعلام کرده که دستیار هوشمند سیری به طور کامل از قوانین ایزاک آسیموف پیروی می‌کند و هیچ تغییری در روند توسعه و رفتار کاربری خارج از این قوانین انجام نخواهد داد. خبرگزاری گاردین به تازگی اطلاعات مربوط به این سند داخلی را به دست آورده است و نشان داده که شرکت اپل به صورت عمدی در توسعه و عرضه این دستیار هوشمند صوتی روند بی‌طرفانه را پیش گرفته است.

قوانین سه گانه آسیموف شامل موارد زیر می‌شود که اپل در توسعه دستیار دیجیتالی سیری به عنوان یک محصول مبتنی بر هوش مصنوعی به طور کامل آن‌ها را رعایت کرده است:

  • 1.هوش مصنوعی نباید خود را به عنوان یک انسان جا بزند و نباید تلاشی برای القای این موضوع به مخاطب انسانی خود داشته باشد
  • 2.هوش مصنوعی نباید وارد استانداردها و بحث‌های اخلاقی و عقیدتی انسان‌ها شود و تنها باید تغییراتی بر اساس موقعیت مکانی مخاطب داشته باشد. (نظیر تغییر زبان برای کاربری مشخص در یک کشور خاص)
  • 3.هوش مصنوعی نباید قانون وضع کند و چیزی را ارزش یا ضد ارزش در نظر بگیرد و آن را به انسان‌ها تحمیل کند

بر اساس قوانین یاد شده، گاردین اعلام کرده که شرکت اپل به طور کامل و با رعایت هر سه قانون ایزاک آسیموف هوش مصنوعی سیری را توسعه داده است. این در حالی است که شرکت گوگل و آمازون در توسعه دستیارهای دیجیتالی خود این مسئله را رعایت نکرده‌اند.

گاردین برای اشاره به این مسئله مثال دیدگاه فمینیستی در هوش مصنوعی دستیارهای دیجیتالی را زده است. بر اساس این مثال، سیری به هیچ وجه به این سؤال که «آیا تو یک فمینیست هستی؟» پاسخی نخواهد داد و به گونه‌ای سعی در عوض کردن موضوع بحث می‌کند. این در حالی است که گوگل و الکسا صراحتاً اعلام می‌کنند که فمینیست هستند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location