سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

دولت آمریکا به تازگی طی دستوری از اپل و گوگل خواسته تا اطلاعات نزدیک به ده هزار نفر از کاربران اپلیکیشن‌های تنظیم کننده سلاح‌های دوربین دار را ارائه دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فوربس، اپل و گوگل موظف هستند تا اطلاعات کاربران شامل نام، شمار تلفن و دیگر اطلاعات شخصی افرادی که از این دست اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند را سریعاً به وزارت دادگستری آمریکا ارائه دهند. تمرکز اصلی دولت آمریکا روی اپلیکیشن Obsidian 4 است که به صورت اختصاصی از یک فناوری پیشرفته در زمینه کنترل و تنظیم سلاح‌های دوربین دار باقابلیت زوم استفاده می‌کنند.

فناوری به‌کاررفته در این اپلیکیشن به دارندگان سلاح‌های مبتنی بر دوربین‌های باقابلیت زوم این امکان را می‌دهد تا از طریق تلفن هوشمند خود تصاویر ویدیو را ضبط کرده یا به صورت زنده آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. این اپلیکیشن همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق تلفن هوشمند دوربین دستگاه خود را کالیبره و تنظیم کنند و آن‌ها را به صورت دقیق برای انجام فرایند تیراندازی دقیق کنند.

به طور کل، شرکت اپل آمار دقیقی از تعداد دفعات دانلود اپلیکیشن‌ها از اپ استور ارائه نمی‌دهد. با این حال، گوگل اعلام کرده که این اپلیکیشن 10 هزار بار از گوگل پلی دانلود و نصب شده است. بر این اساس می‌توان پیش بینی کرد که گوگل و اپل در مجموع اطلاعات بیش از ده هزار کاربر را باید به دولت آمریکا و وزارت دادگستری این کشور تحویل دهند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که دلیل ارائه این دستور به اپل و گوگل وجود نگرانی‌هایی در مورد انتقال غیرقانونی اسلحه از خاک آمریکا به کشورهای دیگر است و این وزارت خانه در تلاش است تا استفاده از سلاح‌های پیشرفته آمریکایی توسط سازمان‌های خارجی مقابله کند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location