سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 لو رفتن اطلاعات کاربران فیس بوک پایان ندارد و حالا مشخص شده که صدها میلیون شماره تلفن شخصی کاربران از اکانت‌های فیس بوک آن‌ها لو رفته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری Techcrunch نفوذ امنیتی هکرها به یکی از سرورهای اصلی فیس بوک باعث فاش شدن شماره تلفن بیش از 419 میلیون کاربر این شبکه اجتماعی شده است. خبرگزاری یاد شده اعلام کرده که سرور فیس بوک از هیچ سیستم امنیتی برخوردار نبوده و حتی پسوردی روی آن تنظیم نشده بود و به همین دلیل هکرها توانسته‌اند به اطلاعات قابل توجهی از کاربران دست پیدا کنند.

این اطلاعات مربوط به شماره تلفن بیش از 133 میلیون کاربر در آمریکا، 18 میلیون کاربر در انگلستان و 50 میلیون شماره تلفن در ویتنام بوده است. موارد فاش شده همچنین شامل اطلاعات شخصی و آیدی فیس بوک کاربران نیز بوده است و دارندگان این اطلاعات می‌توانند شماره هر یک از افراد را با آیدی فیس بوک آن‌ها و نام کاربری‌شان تطبیق دهند.

فیس بوک بیش از یک سال پیش دسترسی عمومی به شماره تلفن‌های کاربران را مسدود کرده بود با این حال اطلاعات سرور یاد شده برای مدت زمان بیشتری در این دیتابیس ذخیره شده بودند. بر این اساس نام‌های کاربری فاش شده مربوط به آن دسته از کاربرانی است که بیش از یک سال در فیس بوک عضو شده بودند.

شماره تلفن‌های فاش شده می‌تواند امکان استفاده‌های ناصحیح و نقض حقوق شخصی کاربران را برای هکرها فراهم کند. بر این اساس هکرها می‌توانند کارهایی نظیر هک کردن سیم کارت‌ها را از این طریق انجام داده و مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کنند.

گفتنی است که فیس بوک هنوز در این زمینه ادعایی را مطرح نکرده است و معلوم نیست که این کمپانی چه تمهیداتی را برای عدم تکرار این رویداد در نظر خواهد گرفت. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location