سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

 گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که تعدادی از افراد سودجو در طول چند ماه گذشته اقدام به سوءاستفاده از پاسپورت مسافرین حج کرده‌اند و از آن طریق تعداد زیادی از گوشی‌های قاچاق را رجیستر کرده‌اند. این مسئله باعث واکنش تند وزیر ارتباطات و سامانه همتا شده است.

آذری جهرمی در واکنش به این موضوع اعلام کرده که با این فعالیت‌های غیرقانونی مبارزه خواهد کرد. از طرف دیگر سامانه همتا نیز در واکنش این موضوع بیانیه‌ای جدید را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

متن توییت آذری جهرمی در مورد سوءاستفاده از پاسپورت مسافرین حج امسال برای رجیستر کردن گوشی‌های قاچاق به شرح زیر است:

عجب دنیایی شده...

عده‌ای کلاه‌بردار به حاجیان امسال سیم‌کارت رایگان داده‌اند، سپس از مدارک آن‌ها سوءاستفاده کرده و گوشی قاچاق ثبت کرده‌اند.

ولی انگار ما رو نشناخته‌اند

خواهند دید که حق‌الناس گفتن‌های ما الکی نیست. با دزدی مبارزه می‌کنیم چه بزرگ باشد و چه کوچک.

محمد جواد آذری جهرمی

بیانیه سامانه همتا در شبکه‌های اجتماعی برای هشدار در مورد حفظ اطلاعات هویتی مسافران نیز به شرح زیر است:

مراقب اطلاعات هویتی خود باشید / سوء استفاده از گذرنامه مسافران جهت ثبت تلفن همراه مسافری

با اتصال سامانه ثبت تلفن همراه مسافری گمرک به سرویس گذرنامه ناجا و ضابطه‌مند شدن واردات مسافری، نوع جدیدی از تخلف در حال گسترش است که در آن فرد متخلف از طرق مختلف همچونخرید اطلاعات از آژانس‌های مسافرتی و کاروان‌های زیارتیپس از دستیابی به اطلاعات هویتی شخص مسافر که به تازگی ورود به کشور داشته است، ابتدا اقدام به صدور سیم‌کارت بنام وی کرده و سپس با استفاده از سیم‌کارت صادر شده، کد ملی و شماره گذرنامه مسافر، اقدام به ثبت تلفن همراه مسافری می‌نماید.

چنانچه سیم‌کارت جدید بنام شخص مسافر صادر گردد، پیامکی با سر شماره CRA.ir برای ایشان ارسال می‌شود. همچنین شخص مسافر می‌تواند با استفاده از اپلیکیشن «دولت همراه» و از بخش «تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار» از صدور سیم‌کارت جدید بنام خود مطمئن گردد.

در صورتی که بدون اطلاع مسافر برای ایشان سیم‌کارتی صادر شده باشد، این امکان برای او وجود دارد که با شماره‌گیری شماره 195 و یا با مراجعه به آدرس اینترنتی https://195.cra.ir، نسبت به ثبت شکوائیه در«سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی»اقدام نمایند.

انتظار می‌رود اپراتورهای تلفن همراه کشور به عنوان متولی صدور سیم‌کارت و سازمان‌‌های گردشگری و میراث فرهنگی و سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مراجع صدور مجوز فعالیت آژانس‌های هواپیمایی با اقدامات پیشگیرانه از شیوع این نوع تخلف که منجر بهتضییع حقوق شهروندی آحاد جامعهمی‌گردد، جلوگیری نمایند.

کانال رسمی آموزش و اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری)

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location