سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 اطلاعات مربوط به فناوری ارتباطی و انتقال داده و اطلاعات USB 4.0 به تازگی منتشر شده است و حالا برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که شرکت اپل در تولید مک بوک 2020 از این فناوری استفاده خواهد کرد.

یو اس بی 4 از لحاظ انتقال اطلاعات داده و الکتریسیته بهبودهای بسیار زیادی نسبت به یو اس بی 3.2 و تایپ سی دارد و به همین دلیل شرکت اپل تصمیم دارد تا با استفاده از این سیستم ارتباطی در سری جدید کامپیوترهای مک بوک 2020 روند انتقال اطلاعات و امکانات ویژه را به کاربران محصولات خود ارائه دهد.

موسسه USB-IF اعلام کرده که یو اس بی 4 مجهز به معماری ویژه‌ای است که باعث می‌شود تا سرعت انتقال اطلاعات این مجموعه به 40 گیگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کند. در حقیقت این فناوری در حال حاضر یکی از سریع‌ترین امکانات انتقال داده در کامپیوترهای امروزی است و قرار است به صورت ویژه و منحصر به فرد به کاربران ارائه شود. افزایش سرعت این سیستم ارتباطی در گروی دو برابر کردن فرایند انتقال داده نسخه‌های پیشین ارتباطی است. یو اس بی 3 تا پیش از این، می‌توانست داده را با سرعت 20 گیگابایت بر ثانیه انتقال دهد با این حال سیستم ارتباطی جدید می‌تواند با سرعت دو برابر انتقال داده را انجام دهد.

گفتنی است که این فناوری می‌تواند در قالب درگاه تاندربولت 3 و یو اس بی تایپ سی در دستگاه‌های مختلف قرار گیرد. با این حال موسسه USB-IF سه شرط اصلی برای استفاده از این درگاه در دستگاه‌های مختلف در نظر گرفته است:

  • -استفاده از منابع دو یو اس بی تایپ سی برای ارائه یک درگاه یو اس بی 4
  • -امکان انتقال داده و پروتکل‌های تصویری به صورت هم زمان با بازدهی بسیار بالا و عدم کاهش سطح کیفیت
  • -امکان پشتیبانی از سیستم‌های ارتباطی پیشین نظیر یو اس بی 2 و 3.2 به همراه تاندربولت 3 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location