سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

شرکت اپل به تازگی بیاینیه ای را به منظور عذرخواهی از کاربران آیفون ها و دیگر محصولات این شرکت منتشر کرده است و بابت فعالیت پنهانی برای جمع آوری اطلاعات از طریق سیری پوزش خواسته است.

بر اساس این بیانیه، اپل اتهام وارده در گزارش دو هفته پیش خبرگزاری گاردین را قبول کرده است و از کاربران بابت این مسئله عذرخواهی کرده است. گاردین دو هفته پیش طی گزارشی اعلام کرده بود که اپل با استفاده از دستیار هوشمند سیری صدای مکالمات خصوصی افراد و حتی صدای محیط اطراف را ضبط میکند و اطلاعات مربوط به ان را به برخی از پیمان کاران دوکار میفرستد. در گزارش های بعدی منتشر شده، مشخص شده بود که شرکت اپل به پیمان کاران دورکار خود دستور داده بود تا به صورت روزانه هزار پیام صوتی را مورد بررسی قرار دهند و آنها را به صورت دسته بندی شده برای سرورهای پردازش هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی سیری ارسال کنند.

اینصداهای ضبط شده شامل اطلاعات بسیار شخصی و روابط خصوصی کاربران میشده است و اپل هیچ فیلتری بر سر راه پردازش و بررسی محتویات آنها قرار نداده بود. همین مسئله در کنار پردازش دستی آنها توسط انسان باعث شده تا بسیاری از کاربران نارضایتی های خود را در مورد این فعالیت پنهانی اپل ابراز کنند.

اپل در متن عذرهخواهی خود اعلام کرده که دیگر اقدامی برای جمع آوری اطلاعات کاربران نمیکند و کاربران تنها در صورتی که تمایل داشته باشند میتوانند اطلاعات خود را با سیری در میان بگزارند تا با پردازش دستی آنها سیری بتواند به صورت بهبود یافته تر خدمات خود را به کاربران ارائه دهد.اپل همچنین اعلام کرده که در صورت رضایت کاربران، تنها کارکنان رسمی استخدام شده شرکت اپل امکان دسترسی به این صدا های ضبظ شده را خواهند داشت و هیچ یک از افراد شخص ثالث امکان دسترسی به این اطلاعات را نخواهند داشت. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location