سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered-Recovered

بررسی‌های اولیه انجام شده از نسخه‌های بتای جدید سیستم عامل آی او اس 13 حاکی از آن است که اپل سیاست‌های مکان یابی خود را انحصار طلبانه تر کرده است.

بر اساس این بررسی‌ها، توسعه دهندگان متوجه شده‌اند که در هفتمین بتای آی او اس 13 اپلیکیشن‌هایی که برای روند کاری خود نیاز به دسترسی موقعیت مکانی دارند، باید از این پس برای هر بار استفاده توسط کاربر درخواست دسترسی به اطلاعات جی پی اس کنند. تا پیش از این، کاربران می‌توانستند از گزینه Allow While Using the App برای ارائه دسترسی به تمامی اطلاعات مکانی استفاده کنند. اما اپل در توسعه آی او اس جدید تغییراتی ویژه را اعمال کرده است که کاربران در هر بار استفاده باید به صورت دستی اجازه دریافت اطلاعات جی پی اس را به اپلیکیشن مورد نظر بدهند.

این مسئله همچنین توسط شرکت تیم کوک، مدیر عامل اجرایی شرکت اپل نیز تائید شده است. وب سایت The Information اخیراً ایمیلی را از تیم کوک دریافت کرده که این مسئله را تائید می‌کند.

این در حالی است که اپل در توسعه آی او اس 13 هیچ محدودیتی برای دسترسی به موقعیت مکانی و اطلاعات جی پی اس توسط اپل مپس و دیگر اپلیکیشن‌های رسمی در نظر نگرفته است و کاربران می‌توانند به صورت مستقیم از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنند.

با این حال اپلیکیشن‌هایی که توسط توسعه دهندگان شخص ثالث ساخته می‌شوند برای دسترسی به اطلاعات مسیرها و مکان‌ها باید در هر بار استفاده، درخواست مشخصی را به کاربران ارسال کنند. این مسئله از یک طرف باعث می‌شود تا سطح امنیت دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل آی او اس افزایش پیدا کند و از طرف دیگر باعث می‌شود تا روند استفاده از اپلیکیشن‌ها تا حدودی سخت‌تر شود و حتی برخی از اپلیکیشن‌ها کارکرد صحیح و درست خود را از دست بدهند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
0 - خطا: 0

0

Call to undefined method Joomla\CMS\Session\Session::gc()

Go Back Home