سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 شرکت فیس بوک مدت‌ها است که به خاطر ارائه قابلیت تشخیص چهره خود با مشکلات قانونی متعددی مواجه شده است و حالا این شرکت قرار است به خاطر تخطی از یکی از قوانین ایالتی در آمریکا در دادگاه حاضر شود.

دادگاه فدرال در ایالت ایلینویز آمریکا اقدام به افتتاح یک پرونده قانونی علیه شرکت اپل کرده است که طی آن مشخص شده است که این شرکت با ارائه قابلیت تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی خود یکی از قوانین ایالتی در ایلینویز را نقض کرده است. فیس بوک از سال 2012 اقدام به رونمایی از ابزاری برای تشخیص هوشمند چهره کاربران از طریق عکس‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی خود کرد که به خاطر اعتراض بسیاری از فعالان حفاظت از حریم خصوصی از ارائه این قابلیت و ادامه استفاده از آن در شبکه‌های اجتماعی خودداری کرد.

با این حال این شرکت در سال 2015 و سال 2018 برای بار دیگر اقدام به استفاده مجدد از این سیستم احراز و تشخیص هویت کرد که با مقاومت بسیاری از کاربران و فعالان حریم خصوصی مواجه شد. بر این اساس بسیاری از طرف داران حفظ حریم خصوصی ضمن شکایت از شرکت فیس بوک اعلام کرده‌اند که این مسئله نقض بارز یکی از قوانین رسمی در ایالت ایلینویز است و شرکت فیس بوک و مدیران آن باید در مورد این مسئله پاسخگو باشند.

بر این اساس دادگاه فدرال قرار است در روزهای آینده برای بررسی موارد تخطی شده از طرف شرکت فیس بوک مدیران و وکلای این شرکت را به دادگاه احضار کند و بابت این فعالیت‌ها از آن‌ها توضیح بخواهد. خبرگزاری رویترز اعلام کرده که شرکت فیس بوک از همین حالا اقدام به توقف توسعه و استفاده از این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی کرده است با این حال مقامات فدرالی آمریکا هنوز بابت این مسئله متقاعد نشده‌اند و فیس بوک به احتمال زیاد بابت نقض حریم خصوصی کاربران با دردسرهای قانونی قابل توجهی مواجه شده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location