سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 بررسی‌های امنیتی اخیر حاکی از آن است که هکرها می‌توانند از طریق یک ترفند جدید و با استفاده از کابل لایتنینگ به صورت ریموت به کامپیوترهای کاربران دسترسی پیدا کنند.

بر اساس گزارش جدید وب سایت Motherboard هکرها اخیراً با اعمال تغییراتی خاص در کابل‌های لایتنینگ اورجینال تولید شده توسط اپل می‌توانند دستگاه‌های کاربران را طعمه قرار دهند و به کامپیوترهای آن‌ها نفوذ کنند. در این روش نفوذ و امنیتی، زمانی که یک کابل لایتنینگ دستکاری‌شده به کامپیوتر کاربران متصل می‌شود، در ظاهر هیچ تغییراتی در روند کاربری عادی دستگاه ایجاد نمی‌کند و در ظاهر تمامی کارهای عادی یک کابل معمولی را انجام می‌دهد؛ اما در باطن، کابل یاد شده می‌تواند به کاربران امکان دسترسی و نفوذ به کامپیوترهای کاربران به صورت ریموت را می‌دهد و هکرها می‌توانند از راه دور دستورهای متنی مختلفی را به کامپیوترهای مختلف وارد کنند.

این روش تا حدی پیشرفته و زیرکانه است که هیچ اثری از نفوذ هکرها به کامپیوتر کاربران بافی نمی‌گذارد و تنها راه جلوگیری از آن عدم استفاده از کابل لایتنینگ دستکاری‌شده است. این کابل‌ها می‌توانند آدرس آی پی کامپیوتر قربانی را از طریق مرورگر اینترنتی گوشی متصل شده به آن برای هکرها ارسال کنند تا از آن طریق دستورهای مختلفی را در ترمینال کامپیوترهای مک ارسال کنند.

افشا کننده این اطلاعات امنیتی برای توضیح ساده آسیب پذیری جدید گفته که هکرها در صورت موفقیت به ارائه کابل‌های لایتنینگ دستکاری‌شده به کاربران قربانی تا حدی می‌توانند به کامپیوترها دسترسی پیدا کنند که گویی ماوس و کیبورد این کامپیوترها را به طور کامل در اختیار خود قرار داده‌اند.

هکرها همچنین برای نفوذ از طریق این کابل‌های دستکاری‌شده باید ماکزیمم در فاصله یک‌صد متری آیفون و کامپیوترهای مک قرار داشته باشند. گفتنی است که این نفوذ تنها در کامپیوترهای مک و به‌شرط استفاده از یک دستگاه مبتنی بر درگاه لایتنینگ امکان پذیر است و روی کامپیوترهای ویندوزی تأثیری ندارد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location