سبد خرید خالی‌ست.
12121

 سامانه همتا به تازگی در مورد محافظت از اطلاعات شخصی مسافرین هشدار داده است.

این سامانه به تازگی اعلام کرده که پس از اتصال سامانه همتا به ناجا از مسافرین برخی از سودجویان از اطلاعات مسافرین برای ثبت و رجیستری گوشی‌های قاچاق در سامانه مخابراتی کشور سو استفاده می‌کنند.

متن سامانه همتا به شرح زیر است: 

مراقب اطلاعات هویتی خود باشید / سوء استفاده از گذرنامه مسافران جهت ثبت تلفن همراه مسافری

با اتصال سامانه ثبت تلفن همراه مسافری گمرک به سرویس گذرنامه ناجا و ضابطه‌مند شدن واردات مسافری، نوع جدیدی از تخلف در حال گسترش است که در آن فرد متخلف از طرق مختلف همچونخرید اطلاعات از آژانس‌های مسافرتی و کاروان‌های زیارتیپس از دستیابی به اطلاعات هویتی شخص مسافر که به تازگی ورود به کشور داشته است، ابتدا اقدام به صدور سیم‌کارت بنام وی کرده و سپس با استفاده از سیم‌کارت صادر شده، کد ملی و شماره گذرنامه مسافر، اقدام به ثبت تلفن همراه مسافری می‌نماید.

چنانچه سیم‌کارت جدید بنام شخص مسافر صادر گردد، پیامکی با سر شماره CRA.ir برای ایشان ارسال می‌شود. همچنین شخص مسافر می‌تواند با استفاده از اپلیکیشن «دولت همراه» و از بخش «تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار» از صدور سیم‌کارت جدید بنام خود مطمئن گردد.

در صورتی که بدون اطلاع مسافر برای ایشان سیم‌کارتی صادر شده باشد، این امکان برای او وجود دارد که با شماره‌گیری شماره 195 و یا با مراجعه به آدرس اینترنتی https://195.cra.ir، نسبت به ثبت شکوائیه در«سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی»اقدام نمایند.

انتظار می‌رود اپراتورهای تلفن همراه کشور به عنوان متولی صدور سیم‌کارت و سازمان‌‌های گردشگری و میراث فرهنگی و سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مراجع صدور مجوز فعالیت آژانس‌های هواپیمایی با اقدامات پیشگیرانه از شیوع این نوع تخلف که منجر بهتضییع حقوق شهروندی آحاد جامعهمی‌گردد، جلوگیری نمایند.

کانال رسمی آموزش و اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری)

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location