سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

 شرکت اپل پس از مشکلات ایجاد شده در وب سرورهای Zoom اقدام به حذف دسترسی آن در دستگاه‌های مک کرده است.

بر اساس گزارش وب سایت Techcrunch شرکت اپل در سکوت کامل خبری اقدام به انجام چنین کاری کرده است و هیچ اطلاعات دقیقی از حذفآن در گزارش‌های خود ارائه نداده است.

این اتفاق در حالی افتاده که شرکت اپل تنها یک روز پیش از حذف نرم افزار وب سرورهای زوم اقدام به ارائه یک بسته امنیتی کرده برای رفع مشکلات آن کرده بود و حالا این شرکت اقدام به توقف پشتیبانی از وب سرورهای Zoom به تمامی کاربران کرده است. اپل بر این اعتقاد است که کاربران احتمالاً از عرضه این بسته امینت آگاهی ندارند و ممکن است آن را روی دستگاه‌های خود نصب نکنند؛ به همین دلیل این شرکت اقدام به توقف پشتیبانی از وب سرورهای زوم در دستگاه‌های خود به صورت مستقیم و اورژانسی کرده است تا کاربران دیگر به آن دسترسی نداشته باشند.

اپل همچنین بر این اعتقاد است که وب سرورهای زوم دارای مشکلات امنیتی و آسیب پذیری‌های مختلف است و به همین دلیل کاربران نباید به آن دسترسی داشته باشند. بررسی‌های اخیر حاکی از آن است که نرم افزارهای وب سرور زوم به افراد ناشناس و نرم افزارهای مختلف امکان نفوذ به برخی از اطلاعات حساس و از جمله آن‌ها دوربین‌های کامپیوترهای مک می‌شود. بر این اساس اپل به منظور حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران اقدام به توقف فرایند توسعه و عرضه این قابلیت به عموم کاربران کرده است.

Priscilla McCarthy سخنگوی زوم به تازگی اعلام کرده که در حال همکاری با شرکت اپل است تا آسیب پذیری یاد شده را برطرف کند و برای بار دیگر این سرویس را آماده عرضه به کاربران و توسعه دهندگان کند.

گفتنی است که وب سرورهای زوم در حال حاضر در اختیار عموم کاربران نیست و تا اطلاع بعدی نمی‌توان از آن استفاده کند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location