مقايسه اسكنر اثر انگشت در آيفون 5S و سامسونگ گلكسى S5

مقايسه اسكنر اثر انگشت در آيفون 5S و سامسونگ گلكسى S5
                       
اپل سنسور شناساگر اثر انگشت خود را در سپتامبر٢٠١٣ و توسط آيفون 5S عرضه كرد و اينگونه 5S به اولين گوشى هوشمندى دارای تکنولوژی تشخیص اثر انگشت تبدیل شد.
سامسونگ نيز با نسخه اى مخصوص به خود راه آپل را در گوشى جديد خود به نام گلكسى S5 كه قرار است در آوريل٢٠١٤ به بازار عرضه شود دنبال کرد.
 يك ويديو جديد يوتيوب از Tanner Marsh اين تكنولوژى را در آيفون و سامسونگ با هم مقايسه مى كند.،كه اين مقايسه از فرآيند تنظيم كردن اين تكنولوژى گرفته تا مقايسه برخى قابليت هاى در دسترس را شامل مى شود.
 
اين دو تشخيص دهنده اثر انگشت با هم تفاوتهايى دارند،براى مثال اين تشخيص در آيفون توسط دكمه گرد خانه انجام ميشود كه يك اثر انگشت بدون تحرك را تشخيص ميدهد، در حالى كه در سامسونگ اين سنسور با استفاده از يك حركت كشيدنى اثر انگشت را از پايه تا نوك انگشت را توسط يك كليد خانه مستطيلى تشخيص ميدهد.
 استفاده كنندگان آيفون حتما با فرآيند تنظيم كردن اين تكنولوژى بر روى گوشى هاى خود آشنا هستند كه شامل چند بار قرار دادن انگشت خود روى دكمه خانه است تا اثر انگشت آنها از جهات مختلف ثبت شود.
اين تنظيمات در سامسونگ متفاوت است و شامل چند حركت كشيدنى رو به پايين روى صفحه روى دكمه خانه است.
گزارشهاى اوليه نشان ميدهد كه سنسور اثر انگشت در گلكسى با مشكلاتى همراه است كه در اين ويديو به برخى از اين مشكلات اشاره شده است.
Marsh اشاره ميكند كه او براى ثبت اثر انگشت خود بايد انگشتش را به طور مستقيم بر مركز دكمه خانه خود را ميكشيد و توضيح میدهد كه استفاده از سنسور تشخيص اثر انگشت در گلكسى با يك دست بسيار مشكل است زيرا بايد كشيدن انگشت روى صفحه را از پايين شروع كرد و انجام اين كار توسط تنها يك دست تا حدى غير ممكن است.
ولى در 5S از انجايى كه ثبت اثر انگشت از جهات مختلف و در اسكنهاى متعدد صورت گرفته،شما ميتواننيد به معناى واقعى كلمه قفل گوشی را از جهات مختلف از جمله پايين،چپ،راست و حتى مورب باز كنيد و اين مهم نيست كه از چه جهت انگشت خود را قرار ميدهد،اين سنسور تقريباً هميشه اثر انگشت شما را به درستى تشخيص ميدهد.
 
 در حالى كه سنسور تشخيص اثر انگشت در گلكسى مشكلاتى را داشت،اخيرا سنسور اثر انگشت در اپل هم با مشكلاتى مواجه شده بود، از جمله عملكرد نامنظم سنسور تشخيص در مرور زمان و همچنين محو شدن. با انتشار IOS 7 در مارس،اين مشكلات حل شد و پيشرفتهاى مورد نيازى در تشخيص اثر انگشت به همراه داشت.
 
اپل همچنان با بررسى هاى موشكافانه در مورد هك كردن و حفظ حريم شخصى پس از راه اندازى آيفون 5S مواجه شد،كه اين منجر به انتشار اسناد متعدد درباره جزئيات كاركرد اين قابليت شد،كه به كاربران اين اطمينان را ميداد كه تنها بازنمايى رياضى وارى از اثر انگشت آنها در محاصره امن پردازنده A7 ذخيره ميشود، كه اين اطلاعات از باقى iOS جدا است.
 
سامسونگ هم ممكن است با برخى از اين بررسى ها پس از آوريل ٢٠١٤ و با انتشار گلكسى S5 مواجه شود،به خصوص كه اين شركت اجازه دسترسى برنامه نويسان به اين ويژگى ها را خواهد داد.
گوشى جديد سامسونگ با برنامه Paypal پرداخت تلفن همراه سازگار خواهد بود كه يه كاربران اجازه پرداختهاى Paypal را با اثر انگشت خواهد داد كه اين امكان هم ميتواند با نگرانى هاى برخى كاربران همراه باشد.
اپل هم قصد دارد ورود به بخش پرداختها با اثر انگشت را در آينده به كاربران بدهد.

 

کنفرانس بین المللی اپل در 2 ژوئن 2014
افتخاری دیگر برای اپل. بالاترین سهم فروش از بازار ...

shayan.shahpasand

مشاهده سایر مطالب shayan.shahpasand

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

انجمن تخصصی اپل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:30 - 19:30

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )