سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

 مدت‌ها است که بسیاری از کاربران به خاطر انحصار طلبی شرکت اپل به دادگاه مراجعه کرده‌اند و از این شرکت به خاطر عدم عرضه برخی از اپلیکیشن‌ها در پلتفرم آی او اس شکایت کرده‌اند.

اما حالا تصمیم اخیر اپل برای حذف مجوز انترپرایز بسیاری از اپلیکیشن‌ها باعث شده تا بسیاری از شکایت‌ها در سراسر جهان علیه این شرکت به ثبت برسد و اپل با مشکلات قانونی متعددی مواجه شود. گزارش جدید وب سایت Techcrunch حاکی از آن است که دادگاه عالی آمریکا امروز نظر خود را در مورد این سیاست اپل منتشر کرده است و تعیین کرده که کاربران آیفون باید به نصب اپلیکیشن‌هایی که می‌خواهند دسترسی داشته باشند.

شکات این پرونده در متن ادعای خود اعلام کرده‌اند که اقدام اپل در ماه‌های گذشته برای حذف اپلیکیشن‌های مبتنی بر مجوز انترپرایز باعث شده تا میزان تمایل کاربران برای استفاده از دستگاه‌های این شرکت، پلتفرم آی او اس و فروشگاه اینترنتی اپ استور تا 30 درصد کاهش پیدا کرده است. این گروه از توسعه دهندگان اعلام کرده‌اند که فعالیت غیرمنصفانه اپل باعث اخلال در کسب و کار آن‌ها شده است و اپل باید به فعالیت انحصارطلبانه خود در این زمینه پایان دهد.

اپل در ماه‌های گذشته با حذف مجوز انترپرایز باعث دردسرهای بسیار زیادی برای توسعه دهندگان و کاربران در سراسر دنیا شده است که بیشترین تأثیر آن روی کاربران و کسب و کارهای ایرانی بوده است. با وجود اینکه کسب و کارهای ایرانی به دلیل تحریم هیچ کاری در برابر این فعالیت اپل نمی‌توانند انجام دهند، شرکت‌ها و استارت آپ های دیگر در کشور آمریکا که این مشکل گریبان آن‌ها را نیز گرفته است توانسته‌اند از اپل شکایت کنند و بابت این مسئله اپل را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

بقا وجود انتشار اطلاعات مربوط به رأی دادگاه برخی از تحلیلگران ادعا کرده‌اند که اقدام اپل برای اجازه دادن به شرکت‌های دیگر در زمینه عرضه اپلیکیشن‌ها به کاربران پلتفرم آی او اس بعید به نظر می‌رسد و این شرکت از لحاظ قانونی همچنان می‌تواند به فعالیت خودش ادامه دهد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

1 کامنت

لطفا لینک منبعی که معرفی کردید یعنی تک کرانچ رو بذارین

  Attachments
  1. فرشاد جهان منش
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location