سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovere_20190515-110414_1

 5 روز پس از اجرایی شدن قانون دولت آمریکا برای افزایش بیست و پنج درصدی تعرفه مالیات محصولات تولید شده در کشور چین سهام شرکت اپل کاهش 6 درصدی را تجربه کرد.

اپل از 5 روز پیش در کنار بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری مجبور به پرداخت هزینه‌ای بیشتر برای واردات آیفون‌های تولید شده از چین به داخل خاک آمریکا شده است. بر این اساس شرکت اپل با مشکلات بسیار زیادی برای انتقال آیفون‌ها و محصولات دیگر تولید شده در کارخانه‌های چینی مواجه شده است و به همین دلیل باید هزینه بیشتری را برای انتقال محصولات خود به آمریکا پرداخت کند.

این مسئله از روزهای گذشته باعث کاهش تدریجی سهام اپل با کاهش چشم گیری مواجه شود و تا 5.81 درصد سهام این شرکت را در روز گذشته کاهش دهد. بررسی‌های وب سایت The Verge و گزارشی که دیروز این خبرگزاری از شرکت اپل و مشکلات تعرفه‌ای این شرکت برای وارد کردن محصولات خود منتشر کرد در نهایت باعث شد تا این میزان کاهش در امروز به 6 درصد برسد.

بررسی‌های دیگر حاکی از آن است که این افزایش تعرفه‌ها می‌تواند تا 14 درصد باعث افزایش قیمت محصولات شرکت اپل در برخی از مناطق شود. البته اپل تصمیم دارد تا با انتقال خط تولید و کارخانه محصولات خود را از چین به کشورهای دیگر نظیر تایوان یا هند تعرفه‌های مالیاتی مربوط به تلفن‌های هوشمند خود را کاهش دهد و به کاربران امکان عرضه محصولات خود با قیمت‌های پیشین را بدهد.

گفتنی است که هنوز هیچ اطلاعات دقیقی در مورد سرنوشت و افزایش قیمت محصولات اپل برای مصرف کننده‌های نهایی در دست نیست با این حال این افزایش تعرفه به احتمال زیاد تنها برای بخشی خاص از دستگاه‌های اپل که برای کشور آمریکا تولید شده‌اند اعمال شود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location