سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

خرید آیفون اپل

 دو دانشجوی چینی تبار در ایالت اورگن آمریکا اخیراً به دلیل کلاه‌برداری از اپل به ارزش نزدیک به یک میلیون دلار دستگیر شده‌اند.

این دو دانشجوی چینی از سال 2017 اجازه سفر میان آمریکا و چین را داشته‌اند و از آن زمان اقدام به کلاه‌برداری از شرکت اپل می‌کرده‌اند. ماجرا از این قرار است که این دو دانشجو از دو سال پیش اقدام به خرید آیفون‌های تقلبی و خراب از بازار سیاه چین می‌کردند و آن‌ها را به صورت غیرمجاز وارد خاک آمریکا می‌کردند و آن‌ها را به دلیل خراب بودن به اپل استورهای رسمی آمریکا تحویل می‌دادند. اپل استورهای رسمی آمریکا نیز پس از اینکه توان تعمیر این دستگاه‌ها را نداشتند، اقدام به تعویض دستگاه‌ها با یک آیفون نو و جدید می‌کردند. آیفون‌های نوی دریافتی از طرف اپل استورهای رسمی توسط این دو کلاه‌بردار در بازار فروخته می‌شد و این دو نفر تا به امروز مبلغی معادل 895800 دلار از این راه درآمد زایی کرده بودند.

Yangyang Zhou یکی از متهمین این پرونده است که به تازگی مدرک مهندسی خود را از دانشگاه اورگن دریافت کرده است که به مدت دو سال در زمینه ورود آیفون‌های جعلی از چین به آمریکا و تعویض آن‌ها با دستگاه‌های واقعی فعالیت می‌کرده است. Quan Jiang متهم دوم این پرونده است که در کالج Linn Benton تحصیل می‌کرده است. این دو نفر پس از دریافت آیفون‌های نو، آن‌ها را به فردی مورد اعتماد در چین پست می‌کردند و بابت فروش آن‌ها درآمد قابل توجهی کسب می‌کرده‌اند.

اف بی آی اعلام کرده که این دو نفر از سال 2018 سابقه کلاه‌برداری در زمینه‌های مختلف را داشته‌اند و پلیس رد آن‌ها را از طریق جی پی اس پیدا شده بود.

گفتنی است که Jiang تا به امروز 3069 آیفون را به اپل استورهای مختلف تحویل داده بود که توانسته بود 1493 مورد آن‌ها را با موفقیت تعویض کند.

جالب اینجا است که دستورالعمل اپل استورها به این صورت است که تمامی اطلاعات از شماره سریال تا IMEI آن‌ها را پیش از ارائه خدمات تعمیر و تعویض بررسی می‌کنند؛ اما در این مورد خاص گویا اپل استورها نیز کوتاهی کرده بودند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location