سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

 بسیاری از افرادی که از خارج از کشور اقدام به خرید تلفن همراه و وارد کردن آن به داخل کشور می‌کنند، با سؤالات متعددی در زمینه نحوه رجیستر کردن این تلفن‌های همراه مواجه می‌شوند.

به صورت پیش‌فرض، فروشندگان تلفن همراه در داخل ایران موظف هستند تا گوشی‌ها را به همراه کد رجیستری به کاربران ارائه کنند. بر این اساس کاربرانی که از داخل کشور اقدام به خرید گوشی می‌کنند نیازی به طی کردن مراحل زیر را نخواهند داشت و تنها کافی است کد رجیستری را در سامانه همتا به نام خود ثبت کنند.

اما اگر یک گوشی را از خارج از کشور خریداری کرده باشید و قصد استفاده بیش از 30 روز از آن در شبکه مخابراتی ایران را دارند باید هزینه رجیستری آن را پرداخت کنند.

بر این اساس پس از وارد کردن گوشی افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز گمرک در فرودگاه یا در وب سامانه ثبت IMEI گوشی‌های مسافری اقدام به پرداخت هزینه آن کرده و آن را به نام خود ثبت کنند.

گفتنی است که برای پرداخت هزینه رجیستری کاربران باید اطلاعات پاسپورت و تاریخ ورود خود به کشور را به همراه هزینه مالیات ورود گوشی را در اختیار داشته باشند.

پس از انجام این کار، سامانه گمرکی بر اساس IMEI ارائه شده کد رجیستری را ارائه می‌دهد که می‌توان آن را در سامانه همتا به نام کاربر نهایی به ثبت رساند.

گفتنی است که کانال آموزش و اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری) از کاربران خواسته تا به موارد زیر توجه بیشتری داشته باشند:

مسافر گرامی، در صورتی که در زمان ثبت دستگاه خود در سامانه گمرک، با این خطا مواجه می‌شوید، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

۱- این خطا یعنی شناسه IMEI وارد شده نامعتبر است و به همین دلیل امکان ثبت آن وجود ندارد.

۲- دقت داشته باشید شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #۰۶#* روی دستگاه، قابل مشاهده است. همچنین بسته به اینکه سیم‌کارتتان را در کدام‌یک از اسلات های دستگاه قرار داده باشید، در پیامک هشدار همتا نیز، شناسه IMEI مربوطه ذکر می‌شود.

دقت داشته باشید در دستگاه‌های معتبر، هر ۴ شناسه (شناسه چاپ شده روی جعبه، پشت باتری، #۰۶#* و پیامک همتا) یکسان هستند.

بنابراین اگر در زمان ثبت دستگاهتان در سامانه گمرک، این خطا را دریافت می‌کنید پیش از هر اقدامی، حتماً مطمئن شوید شناسه IMEI های دستگاهتان را به درستی وارد کرده‌اید.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location