سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

کوالکام در جلسه استماع دادگاه مربوط به بررسی نقض پتنت‌های اختصاصی این شرکت توسط اپل درخواست حداقل 31 میلیون دلار به عنوان غرامت درخواست کرده است.

گزارش وب سایت CNET حاکی از آن است که شرکت کوالکام پس از مبارزه‌های دو ساله خود با اپل موفق شده است تا در یک دادگاه آمریکایی درخواست غرامتی بسیار سنگین از مدیران اپل کند. بر این اساس این شرکت اعلام کرده که به خاطر محرز شدن اقدام اپل در زمینه استفاده از پتنت‌های کوالکام برای ساخت و طراحی نرم افزاری و سخت افزاری آیفون‌ها،این کمپانی بابت فروش هر آیفون مبتنی بر این پتنت 1.40 دلار غرامت درخواست کرده است که در مجموعه معادل 31 میلیون دلار خواهد شد.

کوالکام اعلام کرده که اقدام اپل برای استفاده غیرقانونی از پتنت‌ها باعث ضربه‌ای غیرقابل جبران به درآمد این شرکت شده است و این کمپانی بابت فروش تمامی تلفن‌های هوشمند خود پس از جولای 2017 به بعد، یعنی آیفون 7 و 7 پلاس و نسخه‌های جدیدتر آن باید هزینه قابل توجهی را بابت غرامت پرداخت کند.

دعوای قانونی اپل و کوالکام نزدیک به 2 سال است که بالا گرفته است؛ با این حال این شرکت در طول ماه‌های گذشته در دادگاه سان دیگو بابت استفاده از 3 پتنت از اپل شکایت کرده است. طی این دادگاه مشخص شده است که اپل حداقل یکی از این پتنت‌ها را به صورت ناخواسته و غیرقانونی مورد استفاده قرار داده است و بر این اساس این شرکت دست کم در طول سه سال گذشته محصولات خود را با پتنت‌هایی مبتنی بر امتیازهای غیرقانونی آماده عرضه کرده است.

البته رأی دادگاه یاد شده هنوز به صورت نهایی مشخص نشده است که البته در صورت تائید شدن آن اپل باید حداقل 31 میلیون دلار را به کوالکام بابت نقض پتنت‌های یاد شده پرداخت کند. بر این اساس کوالکام ممکن است همانند سامسونگ بتواند در دادگاه های مختلف برای اپل درسرهای بسیار زیادی را ایجاد کند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location