سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

 مبارزه قانونی اپل و کوالکام به سراسر دنیا و تمام کشورها گسترش یافته است و حالا اپل در یکی از دادگاه‌های خود به نقض پتنت‌های کوالکام اعتراف کرده است.

بر اساس گزارش جدید وب سایت Cnet که تمامی رویدادهای این دادگاه رو پوشش داده بود، یکی از مهندس‌های سابق شرکت اپل به نام Arjuna Siva بدون اینکه اطلاعات مربوط به فعالیت‌های خود را به اپل بدهد، اقدام به ربودن اطلاعات مربوط به استفاده از پتنت‌های کوالکام کرده است. پتنت مورد بحث، در مورد روشی است که باعث می‌شود تا تلفن‌های هوشمند به صورت سریع به اینترنت متصل شوند و حتی پیش از بوت آپ کامل بتوانند موارد مختلف را در اپلیکیشن‌های مختلف نصب شده آپدیت کنند. این پتنت به صورت مستقیم از طرف کوالکام به ثبت رسیده بود که باعث می‌شد تا کاربران بتوانند در لحظه آماده به کار شدن دستگاه به اطلاعات به‌روز شده دسترسی داشته باشند. کوالکام این پتنت را برای تراشه‌های ارتباطی اسنپ دراگون خود توسعه داده بود که از آن طریق تلفن‌های هوشمند اندرویدی و آیفون‌های 7 به قبل می‌توانستند از آن طریق به صورت سریع‌تری به اطلاعات یاد شده دسترسی داشته باشند.

اپل اعلام کرده است که Siva در سال 2011 همکاری خود را با اپل قطع کرده است. در آن زمان اپل با شرکت کوالکام در زمینه تأمین تراشه‌های ارتباطی همکاری می‌کرد و او اقدام به استفاده از ایده کوالکام برای بهینه سازی آیفون‌ها کرده بود. در این میان مشخص شده است که شرکت اپل بدون اطلاع از فعالیت این فرد به استفاده از آن در سال‌های آتی ادامه داده است.

گفتنی است که شرکت کوالکام به دلیل نقض پتنت‌های متعدد خود در ساخت آیفون‌ها از اپل شکایت کرده است و بابت آن مبلغ 1 میلیارد دلار غرامت درخواست کرده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location