سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered-Recovered

خرید آیفون اپل

 از روز پنجشنبه بسیاری از کاربران ایرانی با محدودیت‌ها و مشکلات بسیار زیادی در زمینه دسترسی به اپلیکیشن‌های ایرانی و فارسی مواجه شده‌اند و نمی‌توانند این اپلیکیشن‌ها را از طریق مجوز انترپرایز در دستگاه‌های خود اجرا کنند.

در این میان آذری جهرمی در واکنش به از دسترس خارج شدن اپ‌های ایرانی توسط اپل واکنش نشان داده و سیاست‌های این کمپانی را مورد انتقاد قرار داده است.

وزیر ارتباطات دولت دوازدهم گفت: این سیاست جدید از سمت اپل و محدودیت‌های یک‌طرفه آن باعث می‌شود که بازارش را در ایران از دست بدهد.بر اساس آماری که از رگولاتوری دریافت کرده‌ام از روز پنجشنبه تعداد قابل توجه‌ای گوشی آیفون از شبکه خارج شده‌ است.

وی همچنین در ادامه گفت: این محدودیت یک نکته مثبت داشت و به افرادی که فضای مجازی را فقط اینستاگرام و تلگرام می‌دانند نشان داد اکوسیستم استارت آپی کشور چه رشدی کرده و چگونه کاربران به سرویس‌های این شرکت‌ها نیاز دارند.

 محدودیت‌های اعمال شده از طرف اپل لزوماً به کاربران ایرانی و تحریم‌های اعمال شده از طرف آمریکا برای ایران مربوط نیست. اپل از یک ماه پیش به دنبال بستن اپلیکیشن‌های کرک شده و هک شده‌ای است که از طریق مجوز انترپرایز در آیفون‌ها آماده عرضه و نصب شده بودند که این مسئله گریبان کاربران و استارت آپ های ایرانی را نیز گرفته است. در این میان برخی از منابع ادعاهایی را در مورد ارتباط این محدودیت‌ها به یکی از فعالان شبکه‌های ماهواره‌ای ربط داده‌اند. در این شایعات، اعلام شده که یکی از فعالان شبکه‌های ماهواره‌ای اقدام به انتشار یک مقاله انگلیسی زبان در مورد عرضه اپلیکیشن‌های ایرانی از طریق مجوز انترپرایز کرده و همین مسئله باعث مسدودی اپلیکیشن‌ها در آیفون شده است.

با وجود انتشار این شایعات، بعید به نظر می‌رسد که مسدود شدن اپلیکیشن‌های ایرانی به خاطر انتشار صرفاً یک مقاله به زبان انگلیسی آن هم از طرف یک فعال در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان باشد.

اپل از پاییز 1396 اقدام به مسدود کردن اپلیکیشن‌های ایرانی از طریق اپ استور کرده بود و به همین دلیل توسعه دهندگان مجبور به استفاده از مجوز انترپرایز شدند. مسدودی اپلیکیشن‌های انترپرایز لزوماً به کاربران ایرانی و اپلیکیشن‌های فارسی زبان محدود نیست و بسیاری از اپلیکیشن‌های مبتنی بر این پلتفرم مسدود شده‌اند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location