سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered-Recovered

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که اخیراً کاربران کنسول‌های ایکس باکس با آن مواجه شده‌اند، مشکل عدم دسترسی به اینترنت از طریق این کنسول است. رفع فیلتر ایکس باکس لایو و برطرف کردن مشکل اتصال ایکس باکس به اینترنت در چند ماه اخیر مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کرده است.

اتصال به ایکس باکس لایو یکی از لازمه‌های استفاده از این کنسول بازی است؛ دانلود بازی‌ها از طریق ایکس باکس لایو، اجرای بازی‌ها به صورت آنلاین و حتی اجرای برخی کارها نظیر وب گردی از طریق مرورگر اج در ایکس باکس وان با در حال حاضر برای بسیاری از کاربران ایرانی مسدود شده است و کاربران امکان دسترسی به آن را ندارند. 

ایکس باکس لایو در ایران فیلتر نیست!

با وجود اینکه بسیاری از کاربران ایرانی اخیراً با مشکلات زیادی درزمینهٔ اتصال ایکس باکس وان به اینترنت مواجه شده‌اند، اما خبر عجیب این است که ایکس باکس لایو در ایران فیلتر نیست. در حقیقت برای دسترسی به ایکس باکس لایو به هیچ وجه نیازی به تغییر آی پی از طریق مودم یا واسط قرار دادن یک کامپیوتر دیگر ندارد؛ البته روش تغییر آی پی برای کارهایی نظیر دسترسی به اسپاتیفای و یوتیوب که به خودی خود فیلتر هستند، لازم خواهد بود. با این حال استفاده عادی از ایکس باکس یعنی دانلود اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها از شبکه لایو و همچنین اجرای آنلاین بازی‌ها با هیچ محدودیتی همراه نیست.

 

راه حل مشکل اتصال ایکس باکس لایو به اینترنت چیست؟

 ریشه اصلی مشکل اتصال ایکس باکس لایو به اینترنت، به محدود کردن عمدی DNSها به صورت عمدی است. دی ان اس های پیش‌فرض ارائه شده توسط آی اس پی‌ها ایرانی برای استفاده از ایکس باکس لایو مناسب نیستند و باید آن‌ها را به موارد زیر در کنسول تغییر داد:

178.22.122.100

94.232.174.194

این دی ان اس ها توسط سرویس ایرانی «شکن» به آدرس اینترنتی shecan.ir ارائه شده است که باعث می‌شود تا کاربران دیگر با مشکل دسترسی به ایکس باکس لایو مواجه نباشند.

البته اگر تمایلی برای استفاده از دی ان اس های این سرویس ایرانی را ندارید، میتوانید با یک جست و جوی ساده در اینترنت دی ان اس های پابلیک دیگر را برای دور زدن تحریم ها پیدا کنید.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

2 کامنت

سلام
چگونه مک دستگاه ایکس باکس وان را بدست اوریم

  Attachments
  1. ارش نیک پور

در بخش Setting > Network > More info
دسترسی به این بخش ممکن است بر اساس ورژن سیستم عامل کنسول متفاوت باشد

  Attachments
  1. علیرضا فرجی
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location