سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 بر اساس بررسی‌های انجام شده، شرکت اپل بابت عدم دریافت حق کمیسیون فروش اشتراک نتفلیکس بیش از 256 میلیون دلار در سال ضرر را متحمل خواهد شد.

نتفلیکس از دو هفته پیش تصمیم گرفت تا دیگر حق اشتراک‌های خود را از طریق اپ استور به کاربران نفروشد. این کمپانی اعلام کرده بود که مهم‌ترین دلیل این اقدام به دلیل افزایش قابل توجه حق کمیسیون شرکت اپل از فروش محصولات دیجیتالی در پلتفرم اختصاصی خود بوده است. تا پیش از این اپل بابت فروش هر اشتراک نتفلیکس در اپ استور به کاربران دستگاه‌های مبتنی بر آی او اس و مک او اس 30 درصد حق کمیسیون دریافت می‌کرد که نتفلیکس و بسیاری از توسعه دهندگان سرویس‌های دیجیتالی از این مسئله ناراضی بوده‌اند.

نتفلیکس پس از این مسئله اعلام کرد که از این به بعد فرایند فروش اشتراک از طریق اپلیکیشن‌ها و خرید درون برنامه‌ای ممکن نیست و کاربران باید حتماً از طریق نسخه وب در آیفون و آیپد اقدام به خرید اشتراک کنند. همین مسئله باعث شد تا بسیاری از تحلیلگران تصمیم به بررسی سرنوشت همکاری میان اپل و نتفلیکس بگیرند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده، کاربران پس از این اقدام همچنان تمایل به استفاده از نتفلیکس دارند و این مسئله باعث کاهش تعداد کاربران این سرویس پخش محتوای ویدیویی نشده است. بر این اساس تنها ضرر کننده این اقدام شرکت نتفلیکس، کمپانی اپل خواهد بود که دیگر حق کمیسیون بابت فروش محصولات دیجیتالی نتفلیکس را از کاربران دریافت نمی‌کند. این مسئله باعث شده تا شرکت اپل درآمد سالیانه خود که معادل 256 میلیون دلار بوده را بابت عدم دریافت کمیسیون از نتفلیکس از دست بدهد.

این مسئله ممکن است در آینده باعث تشویق سرویس‌های دیجیتالی دیگر نظیر اسپاتیفای و آمازون پرایم شود تا آن‌ها نیز به صورت مستقل سرویس‌های خود را به کاربران بفروشند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location