سبد خرید خالی‌ست.
بررسی تخصصی مک پرو ( اعجوبه تکنولوژی جهان )
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

 لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

مک پرو جدید چگونه ساخته شد

در شروع براي ساخت مك پرو،اپل هر عنصري را كه براي ساخت يك رايانه حرفه اي لازم بود يك جا جمع كرد.سپس هر يك را به نابغه ي آن فن سپرد تا آن را به بالاترين توان و بازده برسانند.سپس آنها را دور هم آورد تا رايانه اي متفاوت تر از هميشه و با تواني افراطي و فراتر از هر دستگاه ديگر تولید گردد.
دستگاهي كه تعريفي تازه از قدرت وسطحي جديد در كارايي تعريف مي كند.
باتجهيز دستگاه به دو پردازنده ي گرافيكي،حافظه بر پايه pci-eفلش، تاندربولت با توان بالا، نسل جديد پردازنده ي زنون، رمهاي فوق سريع، پشتيبانی از ويدئوي 4k ؛مرزهاي كاربري و توان را درنورديده وسطحي جديد را بنيان گذاشته است.

 

رم ها

 

مک پرو جدید


هرقطعه در مك پرو جديد براي بازده بالا بهينه سازي شده،اين بهسازي شامل رم هايي با باس 1866 مگاهرتز كه با پهناي 4 كانال توان پشتيباني از64 گيگابايت حجم و انتقال 60 گيگابايت اطلاعات در ثانيه را به دستگاه مي دهند مي شود. اين توان شما را از قوي ترين دستگاه هاي موجود در بازار فراتر مي برد و رندر وشبيه سازي هاي شما با استفاده از اين حافظه هاي موقت EEC با بالاترين سرعت و بدون هيچ ارورري پردازش مي شود.


گرافيك

بررسی تخصصی مک پرو جدید

 

آن طور كه مرسوم است كامپيوترهاي حرفه اي از پردازنده هاي قوي برخورداراند واگر واحد پردازش گرافيكي از پس كارهاي محوله بر نيايد، ارايه دهندگان نرم افزارها را تحت فشار قرار مي گيرند تا اين ضعف را در نرم افزارها جبران كنند.
در مك پرو جديد با دورانديشي، پردازنده هاي گرافيكي قوي مهندسي شده و با بهره گيري از دو پردازنده ي گرافيكي AMD Workstation Glass مجهز به 2، 3 يا 6 گيگابايت حافظه گرافيكي و پردازنده هايي با توان 2048 است. با اين قدرت، شما مي توانيد بر روي يك نمايشگر 4k به پردازش افكت هاي گرافيكي بپردازيد و هنوز فضاي كافي براي انجام ساير كارها را بر روي 3 نمايشگر 4kديگر در اختيار داريد.

 

ذخيره سازي

مک پرو جدید

ابتدا حافظه هاي فلش بود، بعد نسل بعد، حافظه هاي فلش بر پايه pci-e پا به عرصه گذاشتند. صحبت درباره حافظه هايي با توان 2.4 برابر سريعتر از حافظه هاي SSDاست. حافظه هايي كه 10 بار از هاردهاي SATA با دور 0720 سريعترند. اكثر دستگاههاي حرفه اي مجهز به حافظه هاي SSD و يا هاردهاي كند مكانيكي هستند.اما مك پرو جديد با مجهز شدن به حافظه فلش pci-e تا حجم 1 ترابايت ،شما با حداكثر قابل تصور بوت كنيد، نرم افزار را اجرا كنيد و فايل هاي فوق حجيم را با سرعت يك جرقه باز كنيد.

 

خنك كننده منحصر به فرد

مک پرو جدید هسته ی خنک کننده
مك پرو جديد حجم عظيمي از دستگاه هاي فرا قوي و خارج از تصور را در اختيار گرفته. يكي از دلايل اصلي توان به كارگيري از اين همه تجهيزات خارج از تصور، هسته ي خنك كننده فوق العاده مهندسي ساز ومنحصر به فرد آن است. به جاي استفاده از چندين هيت سينك و فن براي خنك كردن دستگاه، پردازنده و كارتهاي گرافيكي طوري طراحي شده اند كه دور يك قطعه ،گرد هم آيد. قطعه اي آلومينيومي كه براي حداكثر جريان هوا و حجم حرارت طراحي شده. اين يك هسته است. به اين معني كه اگر يك پردازنده به سختي به كار گرفته نشده باشد، توان حرارتي هسته در اختيار ساير پردازنده ها قرار مي گيرد تا از آن بهره ببرند. تاكنون هيچ رايانه اي با چنين قابليتي طراحي نشده و از آن غير قابل تصورتر، تصور رايانه اي ديگر با اين توان است. همین طراحی خاص و خارج از عرف می تواند علت ایراد حرارتی که این روزها دست مایه ی بهانه جویی هایی که از مک پرو شده، باشد.

 مک پرو جدید هسته ی خنک کننده

 

يك فن ( تنهاي، تنهاي، تنها )

مک پرو جدید فن تهویه کننده
طراحي سيستم تهويه اي براي يك دستگاه با اين توان ،كاري بسيارسخت است. به جاي طراحی فن های اضافه، اینجا تنها یک فن به کار رفته . یک فن بزرگ که هوا را از انتهای دستگاه میمکد وبه صورت عمودی از مرکز دستگاه (هسته ی خنک کننده )عبور می دهد، حرارت را جذب و از بالای دستگاه خارج می شود. سیستمی ساده ، زیبا و به طور حیرت آوری ساکت. برای ایجاد این فن به کوچکترین جزییات توجه شده. تعداد تیغه ها، اندازه تیغه ها، جای گیری تیغه ها و حتی شکل تیغه ها. با طراحی تیغه هایی با پشت خمیده این قابلیت ایجاد شده که با گردش کمتر حجم هوای بیشتری را جابجا کرد و همچنین این جابجایی صدای کمتری را تولید می کند.

 

مک پرو جدید

برای ساخت یک رایانه برای آینده ، شما مجبور به استفاده از آخرین دستاوردهای فن آوری در نهایت توان آنها هستید در حالی که هیچ محدودیتی را نباید قایل شوید. با جای دادن درگاه های تاندربولت 2،usb3 ، کارت شبکه گیگابیت و HDMI 1.4 مک پرو استاندارد جدیدی را برای انعطاف پذیری در هماهنگ شدن با هر فن آوری در آینده تعریف کرده. این خاصیت به شما کمک می کند تا محیط کاری کاملا مناسب با نیاز خود تدارک ببینید.

 

در کاربری


برخلاف وعده اپل تحویل مک پرو جدیداز19دسامبربه 30 وسپس به ماه فبریه موکول شد حال اگر بخواهیم این دستگاه را بررسی کنیم از چند زاویه قابل بررسی است . ابتدا ظاهر دستگاه ، رنگ دستگاه کاملا سیاه نیست بلکه از آنچه که فکر می کنید شفاف تر است این رنگ سیاه متالیک بلکه نزدیک تر به رنگ تیره مخصوص اپل یعنی تیره ی فضایی است.


دستگاهی کوچک اما نه چندان سبک

مک پرو جدید مقایسه ی اندازه دو نسل

 

همه منتظر یک دستگاه کوچک بودیم و اگر با مک پروی قدیمی ازنزدیک آشنا باشید اندازه ی مک پرو جدید کاربران را شوکه میکند مک پرو قدیمی دستگاهی بود که شما آن را زیر میزکارتان مخفی می کردید. اما مک پرو جدید همانطور که اپل بارها گفته دستگاهی است برای زینت بخشیدن به روی میز کارشما، دستگاهی بسیار خوش ترکیب وزیبا .ازلحاظ وزن اما پیشرفت چندانی نبوده این، دستگاه باوزن 5 کیلوگرمی گویا یک بسته بندی کاملا فشرده است.

مک پرو جدید مقایسه ی دو نسل

 

سر و صدا

مک پرو جدید مقایسه ی دو نسل


صدای "هاممممم...." در دستگاه های قدیمی مک پرو یک نوستالژی شده بود، صدای که با روشن شدن هر مک پرو یی به گوش میرسید و یادآور مراسم تمرکز گیری بوداییان بود ، اما وقتی دستگاه شروع به انجام کاری جدی می کرد بیشتر به صدای تونل باد شبیه بود. اگر با این دستگاه ها کار کرده باشید سکوت مک پرو جدید برای شما غیر قابل باور است. برای شنیدن صدای آن حتما باید گوش خود را به بالای دستگاه نزدیک کنید جایی که دقیقا فن دستگاه قرار گرفته تا صدایی بشنود وهنگامی که دستگاه درحال پردازش تصویر برای چهار نمایشگر 4K است صدای آن دریک اتاق معمولی قابل شنیدن است که البته تمام این ها به لطف سیستم خنک کننده ی ویژه و فن قدرتمند آن است.

 

خنک ماندن

مک پرو جدید هسته ی خنک کننده


گفتیم که برای شنیدن صدای دستگاه باید گوشتان را بالای دستگاه بگیرید تا صدای آن رابشنوید. اما در حین یک پردازش قوی اگر این کار را انجام بدهیم متوجه حرارت فوق العاده دستگاه و کارکرد عالی هسته خنک کننده و فن دستگاه خواهید شد هسته خنک کننده یک مثلث آلمینیومی است که یک زاویه آن Cpu و دو زاویه ی دیگر آن را Gpu ها در بر گرفته اند. فن در بالای هسته قرار دارد وهوا را از زیر هسته به سمت بالای آن هدایت می کند وهمه ما میدانیم این روش دقیقا با مکانیک هوای گرم وسرد همخوانی دارد. درتمام مراحل کار با دستگاه شما به راحتی میتوانید به بدنه دستگاه دست بزنید و آن به هیچ وجه داغ نخواهد بود، چون تمام گرما از بالای دستگاه بیرون خواهد رفت.

 

درگاه ها

مک پرو جدید درگاه ها


درگاه ها در مک پرو جدید نورانی شده اند این دستگاه مجهز به چهار درگاه USB 3 ، شش تاندربولت 2، دو کارت شبکه ی گیگابیت یک HDMI و دو خروجی صوتی است. دستگاه مجهز به حس گر حرکتی است که وقتی شما برای اتصال ویا جدا کردن یک پورت آن رابچرخانید درگاه ها را درخشان میکند تا به راحتی بتوانید درگاه مورد نیاز خود را بیابید.


سرعت

مک پرو جدید بنچ مارک


بگذارید از اصل ماجرا دور نشویم همه کسانی که قصد خرید مک پرو را دارند بزرگترین ومهمترین سوالشان درباره ی سرعت است.
آیا این دستگاه سریع است؟ بله ، سریع وبی بدیل در سرعت. امتیازهای بنچمارک مک پرو خیره کننده است. بنچمارکها گواهی مناسب بر این موضوع است.

مک پرو جدید بنچ مارک

طراحی 

مک پرو جدید طراحی


ممکن است در نگاه اول شما را به یاد سطل زباله ی دفتر کارتان بیاندازد و از لحاظ وزن بسیار سنگین تر از ظاهراش باشد، دستگاهی با ده اینچ ارتفاع (درست به اندازه ی یک آی پد) و شش اینچ قطر و پنج کیلو وزن وبدنه ی فوق العاده درخشان که به راحتی می توانید نمونه ی اثر انگشت ازروی آن جمع آوری کنید. اما درکل بسیار زیبا وچشم نواز است. دستگاهی چشم نواز که درکنار نمایشگر 4K شما به سختی شبیه یک کامپیوتر به نظر می رسد.

 

 

مک پرو جدید اعجوبه ای در میان ما

قیمت

 مک پرو جدید، مقایسه با نسل های قبل


آیا مک پرو گران است ؟ روی کاغذ ممکن است این طور به نظر برسد اما در مقایسه باسایر مک پرو ها این دستگاه به قیمت مناسبی عرضه شده. ممکن است در مقایسه باسایر کامپیوترهای حرفه ی گران به نظر بیاید. اما اگر کاربر این گروه رایانه ها باشید می دانید که این دسته از رایانه ها برخلاف توان بالا از عمر کوتاهی برخوردارند ، اما کاربران مک پرو می دانند عمر چهار یا پنج ساله برای یک مک پرو اصلا زمانی طولانی به نظر نمی رسد. یک مک پرو چهار ساله هنوز هم به راحتی از پس وظایف محوله بر می آید.

مک پرو جدید، مقایسه با سایر رایانه ها

 

جمع بندی

مک پرو جدید ظاهری شبیه به هیچ رایانه ی دیگری ندارد.چون این رایانه شبیه به هیچ رایانه ای که تا به امروز دیده اید نیست. با بازنگری در طراحی قطعات داخلی فرصت باز طراحی کل دستگاه ایجاد شده و با طراحی همه قطعات بر گرد هسته حرارتی دستگاهی بسیار کوچکتر، سبکتر، ساکت تر و توانی بالاتر از حد تصور حاصل شده. حالا رایانه ی رومیزیی طراحی شده که جای خود را بر روی میز باز کرده. کلیه قطعات این دستگاه در امریکا طراحی و تولید شده. دلیل قیمت بالای این دستگاه را شاید بتوان علاوه بر کیفیت تولید آن در امریکا دانست.

 مک پرو جدید طراحی

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

16 کامنت

شاهکار اپل...

  Attachments
 1. YaSin

و اما ممنون از ابوذر گرامی
واقعا اگر اینو بشه خرید , یه ویتیرن شیک برای نگهداریش هم باید تهیه کرد و دق و دلی چندین سال کیس و زیر میز گذاشتن و درآورد
و به شدت از این قسمت بررسی شاکی شدم ( ممکن است در نگاه اول شما را به یاد سطل زباله ی دفتر...

و اما ممنون از ابوذر گرامی
واقعا اگر اینو بشه خرید , یه ویتیرن شیک برای نگهداریش هم باید تهیه کرد و دق و دلی چندین سال کیس و زیر میز گذاشتن و درآورد
و به شدت از این قسمت بررسی شاکی شدم ( ممکن است در نگاه اول شما را به یاد سطل زباله ی دفتر کارتان بیاندازد ) شکلک گریه و کوبیدن تو درو دیوار هم که ندارین
خدایی از دور که دل و عقل و با هم می بره . از نزدیک فکر کنم یه بخش پرستاری ویژه هم باید استخدام کرد

مشاهده ادامه کامنت
  Attachments
 1. علی

سلام علی آقا
مقصود بنده دلخور کردن اپل دوستان نبود اما جمله ی " ممکن است در نگاه اول شما را به یاد سطل زباله ی دفتر کارتان بیاندازد " به خاطر حمله هایی بود که بعد از ارایه ی این محصول به آن شد و آن را به سطل زباله یا منقل زغال یا بخار پز و.......

سلام علی آقا
مقصود بنده دلخور کردن اپل دوستان نبود اما جمله ی " ممکن است در نگاه اول شما را به یاد سطل زباله ی دفتر کارتان بیاندازد " به خاطر حمله هایی بود که بعد از ارایه ی این محصول به آن شد و آن را به سطل زباله یا منقل زغال یا بخار پز و.... تشبیه کرده بودند. که صد البته این کار از عده ای نا وارد به محصول و قدرت و توان آن و صرفا با تکیه بر حرارت تولیدی و ظاهر استوانه ای انجام شده که یاد آور همان داستان فیل در تاریکی در مثنوی مولانا است.

مشاهده ادامه کامنت
  Attachments
 1. ابوذر

ممنون آقا ابوذر
واقعا اون عده شایسته محصولات پلاستیکی هستند .

  Attachments
 1. علی

من فقط می خواهم بدونم چه کار گرافیکی ای نیاز به 64 گیگ RAM داره یا چه کاری نیاز به 6 گیگ گرافیک داره که آدم 25 میلیون پول پاش بده

  Attachments
 1. ahmad reza

خیر، با این دستگاه نمی شود رندر کارهایی مثل پویانمایی های طولانی یا هالیوودی انجام داد.
برای اون کار از یک ابر رایانه بهره می برند، یک ابر رایانه که در یک اتاق جای میگیره نه یک کیس جزیی مثل مک پرو. برای مثال پویا نمایی " یافتن نمو " توسط یک ابر...

خیر، با این دستگاه نمی شود رندر کارهایی مثل پویانمایی های طولانی یا هالیوودی انجام داد.
برای اون کار از یک ابر رایانه بهره می برند، یک ابر رایانه که در یک اتاق جای میگیره نه یک کیس جزیی مثل مک پرو. برای مثال پویا نمایی " یافتن نمو " توسط یک ابر رایانه به مدت ۱ سال رندر شده. این دسته کارها با این رایانه ها غیر قابل انجامه.
این دستگاه برای سرور شرکتهای بزرگ مثل: اپل استور ها، بانک ها، تالار های بورس، و یا تدوین فیلمهای بزرگ و هالیوودی ، و پروژه های گرافیکی فوق العاده بزرگ به کار می رود

مشاهده ادامه کامنت
  Attachments
 1. ابوذر

آقا واقعا از این که این قدر سریع این همه جواب بهم دادید خیلی ممنونم و از همتون تشکر میکنم ولی بالاخره این mac pro که به درد من یکی حداقل نمیخوره

  Attachments
 1. ahmad reza

حتما نیاز نیست هر کسی از کل توان این مک پرو و ظرفیت گرافیکش بهره ببره
برای همین گفته شده تا 15 سال آینده غول رایانه ای محسوب میشه

  Attachments
 1. علی

با این دستگاه انیمیشن هایی مثل "دانشگاه هیولاها" و .. رو رندر می گیرن. 100% نیازشون میشه.
این مک پرو رسما گاز می گیره!! خیلی قویه.

  Attachments
 1. نوژن ع.

woooo چی زدن واقعا شاهکار کردن عالیه

  Attachments
 1. علی

woooo چی زدن واقعا شاهکار کردن عالیه

  Attachments
 1. علی

عااالی بود . ممنون

  Attachments
 1. Nima

خيلى مطلب جالبى بود از زحمات و اطلاع رسانی هاتون واقعن ممنون....

  Attachments
 1. alireza

عاالی بوود! مرسی

  Attachments
 1. Behnam

یعنی یه سیستم رویایی که هر لحظه کار باهاش جزء عمر آدم حساب نمیشه.......... کسایی که کارهای گرافیکی سنگین می کنن می دونن که این یه گنجینه طلاست..

  Attachments
 1. Shakib Panhbehagh

مطلب فوق العاده بود
تبریک میگم واقعا سطح مطالبی که تو این سایت می خونم خیلی بالاست
از شما هم ممنون جناب ابوذر

  Attachments
 1. سینا
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location