سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

اخیراً دادگاهی در آمریکا اعلام کرده که اپل مسئول تصادف‌های ناشی از استفاده از آیفون و قابلیت‌های آن در حین رانندگی نیست و این کمپانی را از یک اتهام مهم تبرئه کرده است.

در سال 2014 فردی به نام Garrett Wilhelm در حین رانندگی با اتومبیل خود اقدام به استفاده از تماس فیس تایم کرده بود که نهایت باعث حواس پرتی و در نهایت رخ داد یک تصادف منجر به فوت شد. پدر فرد فوت شده در سال 2017 علاوه بر شکایت از Garrett Wilhelm از شرکت اپل نیز بابت عدم ارائه هشدارهای ایمنی به کاربران در حین استفاده از آیفون‌ها شکایت کرده و طی آن درخواست غرامت از این کمپانی را کرده بود.

این رویداد باعث شد تا اپل سال گذشته در توسعه آی او اس 11 اقدام به ارائه قابلیت Do Not Disturb While Driving در آیفون‌ها بکند. با این حال دادگاه رسیده به پرونده شکایت یاد شده همچنان ادامه داشت و شرکت اپل به خاطر عدم ارائه این قابلیت در سال‌های گذشته تحت پیگرد قانونی قرار گرفته بود.

اما روز گذشته دادگاه رسیدگی به این پرونده اعلام کرد که شرکت اپل بابت تصادف رخ داده مقصر نبوده و این کمپانی هیچ مسئولیتی در برابر استفاده کاربران از آیفون‌ها و آیپدها در حین رانندگی ندارد. دادگاه اعلام کرده که آیفون‌ها ابزارهایی نیستند که باعث به خطر افتادن جان انسان‌ها شوند و به همین دلیل پرونده رسیدگی به شکایت یاد شده بسته شد.

با وجود رویداد ذکر شده، شرکت اپل بارها از کاربران درخواست کرده تا در زمان رانندگی از دستگاه‌های دیگر استفاده نکنند و به طور کامل حواس خود را در مواقع حساس جمع کنند. علاوه بر این، کمپانی اپل بارها به استفاده از قابلیت Do Not Disturb While Driving در نسخه‌های جدید آی او اس تأکید کرده و از کاربران درخواست کرده تا همواره به صورت ایمن از دستگاه‌های خود استفاده کنند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location