شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

 شرکت اپل به تازگی در ژورنال یادگیری ماشینی و تکنیک‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خود در مورد نحوه تشخیص عبارت Hey Siri در هوم پاد توضیح داده است.

به صورت پیش فرض عبارت‌های فراخوان کننده دستیارهای صوتی در زمانی که موسیقی یا محتوای دیگری در حال پخش هستند قابل تشخیص توسط دستگاه‌های هوشمند نیستند؛ با این حال اسپیکر هوشمند شرکت اپل می‌تواند با استفاده از ایده‌های هوشمند این کمپانی سیری را به صورت سریع و از طریق دستورهای صوتی، حتی در حین پخش موسیقی با صدای بلند تشخیص دهد.

اپل برای بهبود شیوه تشخیص دستورهای صوتی کاربران، از شش میکروفون مجزا استفاده کرده است که به صورت موازی به تراشه A8 به کار رفته در هوم پاد متصل شده‌اند. این میکروفون‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های اختصاصی اپل می‌توانند حتی در زمان پخش موسیقی با صدای بلند نیز صدای کاربر را تشخیص دهند و در هر لحظه آماده فراخوانی دستیار دیجیتالی سیری باشند. تکنولوژی‌های اپل شامل موارد زیر می‌شوند.

  • 1.سیستم حذف اکو که باعث می‌شود تا درایورهای اسپیکر که در نزدیکی میکروفون قرار گرفته‌اند، بتوانند موسیقی را به صورت جداگانه تشخیص دهند و با فاصله زمانی مشخص بتوانند آن را از محتوای صوتی دیگر دریافتی حذف کنند تا عبارت Hey Siri گفته شده از طریق کاربران به راحتی قابل تشخیص باشد. کاربران با استفاده از این قابلیت حتی می‌توانند در فاصله دور از هوم پاد که در حال پخش موسیقی با صدای بلند هست نیز عبارت Hey Siri را بگویند.
  • 2.سیستم حذف بازتاب صدا که باعث می‌شود تا بازتاب عبارت Hey Siri گفته شده از طرف کاربران، در محیط‌های باز و فاصله‌های دور، به راحتی قابل تشخیص باشد و کاربران محدودیتی برای فراخوانی دستیار صوتی خود نداشته باشند.
  • 3.سیستم کاهش نویز که باعث می‌شود تا در صحبت‌هایی که از راه دور انجام می‌شود، نویزها کاهش پیدا کند. اپل برای ارائه این قابلیت از سیستم HVAC استفاده کرده است تا صداهای اضافی که از بیرون اتاق یا خانه و از طرف پنجره‌ها وارد می‌شوند را حذف کند تا عبارت Hey Siri به‌طور کامل برای ایرپاد قابل تشخیص باشد.
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...