شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

 شرکت اپل اخیراً با یک پرونده قانونی در مورد جمع شدن گرد و خاک پشت نمایشگر کامپیوترهای مک مواجه شده است.

بر اساس ادعای Hagens Berman شاکی این پرونده، شرکت اپل با قرار ندادن فیلتر در کناره‌های نمایشگرهای مک باعث شده تا گرد و خاک پشت این دستگاه‌ها جمع شوند و از طرف دیگر این مسئله نه تنها در روند کاری و استفاده از نمایشگر مک اختلال ایجاد می‌کنند، بلکه باعث می‌شوند تا وظیفه انتقال حرارت پردازنده به بیرون به درستی انجام نشود و در نهایت این مسئله باعث خرابی و عدم کارکرد صحیح دستگاه شود.

متن شکایت یاد شده به شرح زیر است:

اپل امروزه ارزشمندترین کمپانی دنیا است چرا که به اعتماد مصرف کنندگان به این شرکت درزمینهٔ تولید محصولات با کیفیت و قابل اتکا، غیر قابل انکار است. با این حال این کمپانی مسئله جمع شدن گرد و خاک که یکی از ساده‌ترین و معروف‌ترین مشکلات فناوری است را نتوانسته حل کند. بر این اعتقاد هستیم که این مشکل روی میلیون‌ها کامپیوتر تأثیر منفی گذاشته است و اپل تا کنون هیچ اقدامی برای رفع این مشکل نکرده است.

کامپیوترهای شرکت اپل بدون هیچ فیلتر مناسبی برای مقابله با نفوذ گرد و خاک‌ها درست شده‌اند. اپل سال‌ها است که کامپیوترهای مک نظیر آیمک‌ها و مک بوک پروها را به همین صورت آماده عرضه می‌کند که جمع شدن گرد و خاک، آن هم با الکتریسیته ساکن باعث می‌شود تا تعداد آن‌ها در نقاطی خاص از دستگاه افزایش پیدا کند.

جمع شدن بیش از اندازه گرد و خاک باعث شده تا قطعات حیاتی دستگاه بیش از اندازه داغ شود و در نهایت باعث خرابی دستگاه در طولانی مدت شود. روشن باقی ماندن طولانی دستگاه در نهایت باعث می‌شود تا روند کارکرد دستگاه کند شود و پردازنده توان انجام کارهای سنگین را نداشته باشد.

گفتنی است که هنوز اطلاعات مربوط به نتیجه این پرونده قانونی معلوم نشده و هنوز اطلاعاتی در مورد نتیجه آن در دست نیست.

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...