شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

شرکت اپل تصمیم دارد تا با همکاری گوگل امکان عرضه آیفون‌های مبتنی بر پروژه Fi را به کاربران آمریکایی ارائه دهد.

پروژه Fi به آیفون‌ها این اجازه را می‌دهد که به صورت هم‌زمان بین تمامی اپراتورهای تلفنهمراه ترابرد کنند و هم زمان در تمامی نقاط پوشش شبکه موبایل و اینترنت پر سرعت داشته باشند. این پروژه که فعلاً در آمریکا اجرایی شده است توسط گوگل راه اندازی شده و در حال بررسی‌های اولیه برای جهانی سازی است.

گوگل در آمریکا با عقد قرارداد با شرکت‌های مختلف ارائه دهنده خدمات شبکه همراه شامل اسپرینت، T-Mobile و غیره ماهی 20 دلار از کاربران دریافت می‌کند تا به آن‌ها شبکه تلفن همراه در تمامی نقاط تحت پوشش را ارائه دهد. علاوه بر این، بابت ارائه 6 گیگابایت اینترنت به صورت ماهیانه مبلغ 10 دلار از حساب کاربران کسر خواهد شد.

تا پیش از این، پروژه Fi تنها برای گوشی‌های پیکسل آماده ارائه شده بود؛ اما حالا این پروژه قرار است روی بسیاری از تلفن‌های هوشمند پرچم‌دار که در بازار آمریکا آماده عرضه شده‌اند ارائه شود. این گوشی‌ها شامل آیفون‌های 2017 و 2018 به همراه پرچم‌داران شرکت‌های ال جی و موتورولا می‌شود.

قابلیت ارائه شده در این پروژه باعث می‌شود تا کاربران با هزینه کمتر بتوانند در تمامی نقاط آمریکا امکان استفاده از اینترنت پر سرعت و همچنین برقراری تماس صوتی و تصویری را داشته باشند و دیگر محدودیت‌های مربوط به آنتن دهی برخی از شبکه‌ها برای کاربران وجود نداشته باشند. گفتنی است که این پروژه فعلاً روی نسل چهارم شبکه تلفن همراه یعنی LTE اعمال شده است و گوگل هنوز پشتیبانی از اینترنت شبکه نسل پنجم را برای آن آماده عرضه نکرده است. با این حال به نظر می‌رسد که گوگل در آینده نزدیک با ایجاد بسترهای مناسب، امکان استفاده از شبکه 5G و اینترنت پر سرعت‌تر را برای کاربران پروژه Fi نیز فراهم کند. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...