شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

 یکی از چالش‌هایی که همیشه با کاربران کامپیوترها دسکتاپ همراه بوده است امکان استخراج فایل‌های نهفته شده در یک فایل فشرده و اکسترکت کردن آن بوده است.

در این میان، فایل XIP یکی از فرمت‌های عجیب فشرده سازی محتوای دیجیتال است که معمولاً کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساز و کار فشرده سازی XIP تقریباً شبیه به ZIP است و کاربران باید برای استخراج محتوای قرار داده شده در آن شیوه‌های منحصر به فرد و ویژه‌ای را مورد استفاده قرار دهد.

در این میان، بسیاری از کاربران امکان اکسترکت کردن فایل‌های زیپ را از طریق فایندر و روش‌های معمول ندارند و برای استخراج فایل‌های فشرده مبتنی بر آن باید از روش‌های پیچیده‌تری استفاده کنند که شاید حفظ کردن آن‌ها کمی دشوار باشد. استخراج فایل‌های XIP معمولاً نیاز به وارد کردن دستور متنی در ترمینال دارد و به راحتی نمی‌توان آن‌ها را استخراج کرد. البته برخی از اپلیکیشن‌ها و ابزارهای جانبی نظیر Archive Utility به راحتی می‌توانند فایل‌های فشرده شده را استخراج کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود تا از این ابزارها برای استخراج فایل‌های فشرده XIP استفاده کنید. با این حال کاربران می‌توانند از طریق روش پیش‌فرض در سیستم عامل مک و بدون هیچ ابزار جانبی نیز این فایل‌ها را استخراج کنند.

اکسترکت کردن فایل XIP در مک او اس

 روش انجام این کار نیاز به استفاده از ترمینال دارد و باید یک دستور متنی ساده را در ترمینال و در دایرکتوری فایل مشخص شده وارد کنید.

  • 1.ترمینال را از زیر شاخه /Applications/Utilities باز کنید
  • 2.با دستور cd به دایرکتوری مورد نظر خود بروید. برای مثال برای مراجعه به دایرکتوری دانلودها دستور cd Downloads را وارد کنید
  • 3.حال دستور زیر را وارد کنید. (فرض بر این است که نام فایل مورد نظر file.xip باشد)
xip -x file.xip

 پس از انجام این کار محتوای فایل XIP در همان دایرکتوری اکسترکت می‌شود.

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...