شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

 یکی از سؤالاتی که همواره برای بسیاری از کاربران در ایران وجود دارد، این است که محدودیت آیفون برای استفاده در ایران چیست و اینکه این تلفن‌های هوشمند در ایران محدودیت خاصی مواجه هستند یا کاربران ایرانی بدون هیچ گونه محدودیتی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

اپل به دلیل مسائل اقتصادی و سیاسی در ایران فعالیت رسمی ندارد و به همین دلیل برخی از کارها با آیفون‌ها با چالش‌هایی ویژه مواجه شده است. این مسائل معمولاً به تحریم‌های سیاسی و اقتصادی نیز مربوط می‌شوند. پیش از اینکه به بررسی محدودیت آیفون و استفاده از آن در ایران بپردازیم، باید در پاسخ به سؤال مطرح شده بگوییم که محدودیت آیفون در ایران به شکلی نیست که کاربران نتوانند از قابلیت‌های ارائه شده در این تلفن هوشمند استفاده کنند؛ بلکه تمامی قابلیت‌های ارائه شده در آن‌ها برای ایرانی‌ها مورد استفاده است. علاوه بر این، تمامی محدودیت‌های استفاده از آیفون‌ها لزوماً به تحریم‌های سیاسی و اقتصادی ربط ندارد و بسیاری از کاربران کشورهای مختلف به دلیل عدم حضور رسمی اپل در کشور آن‌ها با این محدودیت‌ها مواجه هستند. در ادامه تصمیم داریم تا تمامی آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

محدودیت اپل آیدی

اپل برخلاف دیگر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات نرم افزاری و سخت افزاری نظیر گوگل و مایکروسافت، کاربران را برای استفاده از دستگاه‌های خود مجبور به ساخت حساب کاربری می‌کند. در این حساب‌های کاربری باید یک شماره تلفن ثابت، یک آدرس معتبر و همچنین کد پستی واقعی ارائه شود که هیچ کدام از اطلاعات یاد شده در ایران قابل قبول شرکت اپل نیست. البته این مسئله به منزله عدم امکان ساخت اپل آیدی در ایران نیست. ایرانیان معمولاً از آدرس‌های حقیقی در خارج از کشور که معمول‌ترین آن‌ها آدرس خود شرکت اپل در شهرکوپرتینو ایالت کالیفرنیا است، برای ساخت اپل آیدی استفاده می‌کنند.

محدودیت تائید دو مرحله‌ای

تائید دو مرحله‌ای در تمامی سرویس‌های دیجیتالی مستلزم وجود یک شماره تلفن معتبر است که اپل امکان ثبت شماره +98 که کد ایران هست را از سرویس‌های خود حذف کرده است. بر همین اساس، کاربران ایرانی امکان فعال سازی تائید دو مرحله‌ای را در ایران ندارند. البته باید اشاره کرد که عدم فعال سازی این قابلیت هیچ محدودیتی در استفاده از سرویس‌های اختصاصی اپل ایجاد نمی‌کند.

 

عدم پشتیبانی از eSIM

ایران همانند بسیاری از کشورهای دنیا از سیستم ارتباطی eSIM پشتیبانی نمی‌کند. در حقیقت eSIM تنها در 6 کشور جهان قابل پشتیبانی هستند و به همین دلیل کاربران پارت آمریکایی (LL/A) آیفون XS و XS Max امکان استفاده از سیم کارت دوم را در ایران ندارند. البته پارت چینی آیفون XS Max دارای دو سیم کارت فیزیکی است و به همین دلیل کاربران ایرانی در استفاده از دو سیم کارت آن محدودیتی ندارند.

محدودیت دانلود اپلیکیشن

برخی از کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌ها در زمان دانلود اپلیکیشن با ارور 1009 مواجه می‌شوند که بر اساس آن نمی‌توانند اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را دانلود کنند. در صورت بروز این مشکل کافی است از نرم افزارهای تغییر دهنده آی پی در داخل خود گوشی استفاده کنید. اگر نرم افزار تغییر آی پی در گوشی ندارید، می‌توانید با استفاده از یک دستگاه دیگر در شبکه داخلی آی پی آیفون خود را تغییر داده و اپلیکیشن مورد نظر خود را دانلود کنید. اگر شیوه‌های این کار را بلد نیستید، کافی است به افرادی که در این زمینه تخصص دارند مراجعه کنید.

محدودیت اپلیکیشن‌های ایرانی برای آیفون‌ها

برخی از توسعه دهندگان ایرانی امکان آپلود اپلیکیشن‌های خود را در اپ استور ندارند و نمی‌توانند از طریق آن به کاربران ایرانی خدمات ارائه دهند. راه حلی که بسیاری از مؤسسات ایرانی نظیر بانک‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی ایرانی برای دور زدن این محدودیت در نظر گرفته‌اند، امکان دانلود اپلیکیشن‌های ایرانی از طریق وب سایت است و کافی است به وب سایت رسمی این سرویس‌ها مراجعه کرده و اپلیکیشن رسمی آن‌ها را دانلود کنید.

عدم ارائه خدمات پس از فروش اپل در ایران

اپل به طور رسمی در ایران خدمات پس از فروش ارائه نمی‌دهد که دو راه حل برای رفع این محدودیت وجود دارد. روش اول دریافت خدمات گارانتی از شرکت‌های ایرانی ارائه دهنده این خدمات و روش دوم ارسال دستگاه خراب شده به کشورهایی است که اپل در آن‌ها حضور دارد. نزدیک‌ترین کشور به ایران که اپل در آن‌ها حضور دارد، امارات است که اپل در شهر دبی یک اپل استور رسمی دارد. به یاد داشته باشید که این محدودیت فقط برای ایرانی‌ها در نظر گرفته نشده است و اپل در بسیاری از کشورهای جهان نماینده رسمی ندارد. برای مثال کافی است بگوییم که در کل خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس اپل تنها در امارات خدمات به کاربران ارائه می‌دهد.

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

2 کامنت

پارت اپل واچ شما کانادا است.
دستگاه اپل واچ سری 3 جی پی اس با سایز 38 نقره ای و بند اسپرت است

  Attachments
  1. علیرضا فرجی

سلام ببخشید اپل واچ من MQKU2CL/A سری ۳ است ، میشه توضیح بدید برای کجاس؟ و اینکه واقعاً سری ۳است؟

  Attachments
  1. غلامی
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...